Мадриднинг «Реал» клубига янги келиб қўшилган Марк Кукуреля бош мураббий Жозе Моуринио билан бўлган суҳбат ҳақида гапириб берди.
Испаниялик футболчининг айтишича, португалиялик мутахассис уни жамоада кўришни жуда истаган.
«Моуринио менга мен билан ишлашни интиқлик билан кутаётганини айтди. Шунингдек, жамоага жуда яхши мос тушишимни ва «Реал» буюк клуб эканини таъкидлади», — деди Кукуреля.
27 ёшли ҳимоячи мураббийнинг ишончи ундан катта мотивация олаётганини ҳам яширмади.
«Моуринионинг менга билдирган ишончидан жуда хурсандман. У билан ишлашни бошлашни сабрсизлик билан кутяпман», — дея қўшимча қилди футболчи.
Эслатиб ўтамиз, «Реал» матбуот хизмати Кукурелянинг «Челси»дан трансфер қилинганини 15 июн куни расман эълон қилганди.
Испаниялик футболчи Мадрид клуби билан 2032 йилгача мўлжалланган узоқ муддатли шартнома имзолади.
Кукуреля ўтган мавсум «Челси» сафида Премер-лигада барқарор ўйин намойиш этиб, Европанинг бир қатор топ-клублари қизиқишига сабаб бўлганди. Аммо футболчи якунда Моуринио бошқарувидаги «Реал»ни танлади.

Недавно присоединившийся к мадридскому «Реалу» Марк Кукурелья рассказал о разговоре с главным тренером Жозе Моуриньо.
По словам испанского футболиста, португальский специалист очень хотел видеть его в команде.
«Моуриньо сказал мне, что с нетерпением ждет возможности работать со мной. Также он отметил, что я отлично подойду команде и что «Реал» — великий клуб», — поделился Кукурелья.
27-летний защитник также не скрывал, что доверие тренера придает ему большую мотивацию.
«Я очень рад доверию Моуриньо. С нетерпением жду начала совместной работы с ним», — добавил футболист.
Напомним, что пресс-служба «Реала» официально объявила о трансфере Кукурельи из «Челси» 15 июня.
Испанский футболист подписал долгосрочный контракт с мадридским клубом, рассчитанный до 2032 года.
Кукурелья в прошлом сезоне стабильно играл за «Челси» в Премьер-лиге, что вызвало интерес со стороны ряда топ-клубов Европы. Однако в итоге футболист выбрал «Реал», возглавляемый Моуриньо.