«Барселона» дарвозабони Иняки Пеня ёзги трансфер ойнасида клубни тарк этишга яқин турибди. Бу ҳақда журналист Рожер Торелло хабар берди.
Манба маълумотига кўра, 27 ёшли посбон бош мураббий Ҳанс-Дитер Фликнинг режаларига кирмайди ва жамоанинг ёзги йиғинларида ҳам иштирок этмайди.
Каталония клуби футболчининг янги жамоа топишига ёрдам беришга тайёр. Ҳатто Пеня билан текинга хайрлашиш варианти ҳам кўриб чиқилмоқда. Бироқ бу ҳолатда «Барселона» кейинги трансфердан маълум фоиз олиш ҳуқуқини сақлаб қолмоқчи.
Қайд этилишича, Ла Лига клублари дарвозабонга қизиқиш билдирмоқда. Шунга қарамай, Пенянинг ўзи фаолиятини бошқа Европа чемпионатларидан бирида давом эттиришни афзал кўрмоқда.
Иняки Пеня «Барселона» академияси тарбияланувчиси ҳисобланади. У асосий жамоа сафида 45 та учрашувда майдонга тушиб, 64 та гол ўтказиб юборган ва 10 марта дарвозаси дахлсизлигини сақлаб қолган.

«Барселона» готова отпустить Инаки Пеню бесплатно
Вратарь «Барселоны» Инаки Пенья близок к тому, чтобы покинуть клуб в летнее трансферное окно. Об этом сообщил журналист Роджер Торелло.
По данным источника, 27-летний голкипер не входит в планы главного тренера Ханса-Дитера Флика и не будет участвовать в летних сборах команды.
Каталонский клуб готов помочь футболисту найти новую команду. Рассматривается даже вариант расставания с Пеньей на бесплатной основе. Однако в этом случае «Барселона» хочет сохранить право на определенный процент от следующего трансфера.
Отмечается, что клубы Ла Лиги проявляют интерес к вратарю. Тем не менее, сам Пенья предпочитает продолжить карьеру в одном из других европейских чемпионатов.
Инаки Пенья является воспитанником академии «Барселоны». В составе основной команды он провёл 45 матчей, пропустил 64 гола и 10 раз сохранил ворота в неприкосновенности.