Маркус Рэшфорд расман «Манчестер Юнайтед» сафига қайтди. Бу ҳақда таниқли инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, «Барселона» ижарада ўйнаган инглиз футболчисини 30 миллион еврога сотиб олиш имкониятига эга эди. Бироқ ушбу банди муддати якунланди ва каталонияликлар ундан фойдаланмади.
Шу тариқа, Рэшфорднинг ҳуқуқлари яна тўлиқ «Манчестер Юнайтед»га тегишли бўлиб қолди.
Бироқ 27 ёшли ҳужумчининг келажаги борасида якуний қарор ҳали қабул қилинмаган. Хабарларга кўра, «Барселона» Рэшфордни жамоада олиб қолишга қизиқиш билдирмоқда, аммо бу фақат навбатдаги ижара шартномаси асосида бўлиши мумкин.
«Манчестер Юнайтед» эса футболчи бўйича шошилинч қарор қабул қилишни истамаяпти ва барча вариантларни кўриб чиқмоқда.
Рэшфорд академия тарбияланувчиси сифатида бутун фаолиятини деярли «қизил иблислар» сафида ўтказди. Сўнгги мавсумдаги ижарадан кейин унинг келажаги трансфер бозоридаги энг қизиқарли мавзулардан бирига айланган.
Ёзги трансфер ойнаси давомида инглиз футболчисининг кейинги манзили борасида янги тафсилотлар пайдо бўлиши кутилмоқда.

Рэшфорд вернулся в «Манчестер Юнайтед», но его будущее по-прежнему неизвестно
Маркус Рэшфорд официально вернулся в состав «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо.
Согласно источнику, «Барселона» имела возможность выкупить английского футболиста, который находился в аренде, за 30 миллионов евро. Однако срок действия этой клаузулы истек, и каталонцы не воспользовались ею.
Таким образом, права на Рэшфорда снова полностью принадлежат «Манчестер Юнайтед».
Однако окончательное решение о будущем 27-летнего нападающего пока не принято. Согласно сообщениям, «Барселона» проявляет интерес к тому, чтобы оставить Рэшфорда в команде, но это возможно только на основе нового арендного соглашения.
«Манчестер Юнайтед» не спешит принимать поспешное решение по игроку и рассматривает все варианты.
Рэшфорд, как воспитанник академии, практически всю свою карьеру провел в составе «красных дьяволов». После последнего сезона в аренде его будущее стало одной из самых обсуждаемых тем на трансферном рынке.
Ожидается, что в течение летнего трансферного окна появятся новые подробности о следующем шаге английского футболиста.