«Манчестер Юнайтед» клуби АҚШ миллий жамоаси ва «Борнмут» яримҳимоячиси Тайлер Адамсга эътибор қаратди.
Манбанинг хабарига кўра, «қизил иблислар» 27 ёшли футболчининг ўйинига юқори баҳо беришмоқда. Клуб таҳлилчиларининг хулосаларига кўра, баъзи статистик кўрсаткичлар бўйича Адамснинг натижалари «Олтин тўп» соҳиби Родри билан тенг ёки ҳаттоки ундан ҳам яхшироқ.
Ўтган мавсум Адамс барча мусобақаларни инобатга олганда 26 ўйинда майдонга тушиб, 2 та гол урди ва 2 та голли узатма етказиб берди. Футболчининг клуб билан амалдаги шартномаси 2028 йил ёзигача мўлжалланган.

«Манчестер Юнайтед» проявляет интерес к полузащитнику сборной США и «Борнмута» Тайлеру Адамсу.
По информации источника, в стане «красных дьяволов» высоко оценили игру 27-летнего футболиста. Аналитики клуба отмечают, что в некоторых аспектах статистические показатели Адамса сопоставимы или даже превосходят показатели обладателя «Золотого мяча» Родри.
В минувшем сезоне Адамс принял участие в 26 матчах во всех турнирах, в которых отметился двумя голами и двумя результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2028 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 25 млн.