Йўлдошев: «Менинг миллий жамоадан қолишим ташқи кўринишим, соч ёки соқолим билан боғлиқ эмас»
Ўзбекистонлик ҳимоячи Иброҳимҳалил Йўлдошев жаҳон чемпионати учун якуний қайдномага кирмагани борасида айрим мухлислар фикрига жавоб йўллади.
«Ассалому алайкум, ҳурматли мухлислар. Сизлардан бир нарса сўраб ўтмоқчи эдим.
Изоҳларда ўқияпман, айримлар миллий жамоадан четда қолганимга ташқи кўринишимни сабаб қилиб, салбий фикрлар билдиришяпти. Лекин бу гап қаердан чиққанини билмайман. Бундай ҳолат бўлгани йўқ.
Менинг миллий жамоадан қолишим ташқи кўринишим, соч ёки соқолим билан боғлиқ эмас. Бунинг сабаби жароҳат билан боғлиқ вазият эди, холос.
Сизлардан турли тахминлар ва асоссиз гапларга ишонмаслигингизни сўраб қолардим», — деди Йўлдошев. Аввалроқ Иброҳимҳалил текширувдан сўнг бир ой даволанишини айтишгани ҳақида гапириб ўтганди.

Йулдашев: «Моё отсутствие в национальной команде не связано с внешностью, волосами или бородой»
Узбекский защитник ответил на мнение некоторых болельщиков о том, что он не вошел в окончательный состав.
Узбекский защитник Иброхимхалил Йулдашев ответил на мнение некоторых болельщиков о том, что он не вошел в окончательный состав на чемпионат мира.
«Ассалому алайкум, уважаемые болельщики. Я хотел бы вас кое о чем попросить.
Читаю в комментариях, некоторые считают, что мое отсутствие в национальной команде связано с моей внешностью, и высказывают негативные мнения. Но я не знаю, откуда это пошло. Такого не было.
Моё отсутствие в национальной команде не связано с внешностью, волосами или бородой. Это связано с ситуацией с травмой, и только.
Я бы попросил вас не верить различным догадкам и необоснованным словам», — сказал Йулдашев. Ранее сообщалось, что Иброхимхалил после обследования будет лечиться месяц, о чем он рассказал.