Дмитрий Ан: «Аббосни яхши биламан. Мундиалда унда катта ҳаёжон бўлмайди»
Ўзбекистон миллий жамоаси яримҳимоячиси Аббосбек Файзуллаевнинг илк мураббийи Дмитрий Ан 2026 йилги жаҳон чемпионатига йўл олган футболчига ўз тилакларини билдирди.
«Аввало, Аббосга жароҳатларсиз ўйнашни тилайман. Жаҳон чемпионатида у ўзининг креативлиги, тез фикрлаши ва тўп билан ҳаракатларини намойиш этиб, жамоага фойда келтирсин. Шунингдек, уни скаутлар ҳам пайқашини истайман.
Менимча, унда катта ҳаяжон бўлмайди — мен уни яхши биламан, бу босимни уддалай олади», — деди Ан Александр Ершовга берган интервюсида.
18 июн куни Ўзбекистон миллий жамоаси Колумбияга қарши майдонга тушади, 23 июн — Португалияга қарши, 28 июн куни эса ДР Конго билан куч синашади.

Дмитрий Ан: «Я хорошо знаю Аббоса. На чемпионате мира у него не будет большого волнения»
Первый тренер полузащитника национальной сборной Узбекистана Аббосбека Файзуллаева, Дмитрий Ан, пожелал футболисту удачи на чемпионате мира 2026 года.
«Прежде всего, желаю Аббосу играть без травм. На чемпионате мира пусть он проявит свою креативность, быстрое мышление и действия с мячом, принося пользу команде. Также хочу, чтобы его заметили скауты.
Думаю, у него не будет большого волнения — я его хорошо знаю, он справится с этим давлением», — сказал Ан в интервью Александру Ершову.
18 июня национальная сборная Узбекистана сыграет против Колумбии, 23 июня — против Португалии, а 28 июня встретится с ДР Конго.