Клозе: «Агар рекордимни Месси янгиласа, хурсанд бўламан»
Германия миллий жамоаси собиқ форварди, ЖЧ-2014 ғолиби агарда Лионел унинг рекордини янгиласа, хурсанд бўлишини айтди.
Германия миллий жамоаси собиқ ҳужумчиси, Жаҳон чемпионати-2014 ғолиби Мирослав Клозе агарда аргентиналик форвард Лионел Месси унинг мундиаллардаги голлар сони бўйича рекордини янгиласа, фақатгина хурсанд бўлишини таъкидлаб ўтди.
Маълумот учун, Клозе жаҳон чемпионатлари тарихидаги энг яхши тўпурар ҳисобланади. Мирославнинг ҳисобида 24 та ўйинда 16 та гол мавжуд. Ҳозирга келиб Месси 26 ўйинда 13 та гол расмийлаштиришга улгурган, Франция миллий жамоаси ҳужумчиси Килиан Мбаппеда эса — 14 ўйинда 12 та гол.
«Рекордим мана шу жаҳон чемпионатида янгиланишини кутяпман. Жамоалар сони ортгани сари, ўйинлар ҳам кўпроқ бўлади ва табиийки гол уриш имкони ҳам ошади. Менимча, Аргентина ва Франция турнирда анча узоққа боради.
Ҳаммаси жойида, ҳар қандай рекорд ҳам вақти келиб янгиланади. Агарда буни Месси амалга оширса, хурсанд бўламан. Мен доим унинг ашаддий мухлисларидан бири бўлганман. Месси — даҳо.
Шунингдек, аргентиналик мураббий Скалонини ҳам қаттиқ ҳурмат қиламан. Мен у билан «Лацио»да бирга тўп тепганман. Ўшанда у менга шаҳарни кўрсатганди. Биз дўст бўлиб қолганмиз», - дея Клозе сўзларидан иқтибос келтирди Süddeutsche Zeitung.

Клозе: буду рад, если Месси побьёт мой рекорд по голам на ЧМ, он гений
Бывший нападающий сборной Германии, чемпион мира-2014 подчеркнул, что будет рад, если Лионель побьёт его рекорд.
Бывший нападающий сборной Германии, чемпион мира — 2014 Мирослав Клозе подчеркнул, что будет рад, если аргентинский форвард Лионель Месси побьёт его рекорд по голам на чемпионатах мира.
Клозе является лучшим бомбардиром в истории мировых первенств с 16 голами в 24 матчах. На текущий момент у Месси 13 мячей в 26 играх, у форварда сборной Франции Килиана Мбаппе — 12 голов в 14 встречах.
«Я ожидаю, что мой рекорд будет побит на этом турнире. Чем больше команд, тем больше матчей и, следовательно, больше возможностей забить голы. Ожидаю, что Аргентина и Франция пройдут далеко.
Это совершенно нормально, рекорд всё равно рано или поздно будет побит. Обрадуюсь, если это сделает Месси. Я его большой поклонник, всегда им был. Месси — гений.
Также очень уважаю аргентинского тренера Скалони. Я играл с ним в «Лацио». Тогда он немного показал мне город. Мы хорошие друзья», - приводит слова Клозе Süddeutsche Zeitung.