Мадрид клуби «Челси»нинг чап қанот ҳимоячисига қизиқиш билдирмоқда.
Мадриднинг «Реал» клуби «Челси» жамоасининг чап қанот ҳимоячиси Марк Кукуреляга қизиқиш билдирмоқда. Испаниялик футболчи яқин ҳафталарда Лондон клубини тарк этиши мумкин.
Манба маълумотига кўра, «аристократлар» 27 ёшли ўйинчини 60 млн эвазига қўйиб юбориши мумкин. «Қаймоқранглар» Кукуреля учун курашда рақибларини, хусусан, Мадриднинг «Атлетико» ва «Барселона»ни ортда қолдиришни хоҳлайди, чунки унинг номзоди бош мураббий Жозе Моуриниога маъқул келмоқда.
Ўтган мавсумда Кукуреля барча мусобақаларни инобатга олганда 50 та ўйинда иштирок этиб, 1 та гол урди ва 4 та голли узатма етказиб берди.

«Реал» может купить Кукурелью у «Челси» за € 60 млн — Sport.es
Мадридский «Реал» проявляет интерес к левому защитнику «Челси» Марку Кукурелье. Испанский футболист может покинуть лондонский клуб в ближайшие недели. Об этом сообщает Sport.es.
По информации источника, «синие» могут продать 27-летнего игрока за € 60 млн. «Сливочные» хотят опередить конкурентов в борьбе за Кукурелью в лице мадридского «Атлетико» и «Барселоны», поскольку его кандидатура нравится главному тренеру Жозе Моуринью.
В минувшем сезоне Кукурелья принял участие в 50 матчах во всех турнирах, в которых отметился одним голом и четырьмя результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2029 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 50 млн.