Кака: «Реал»даги фаолиятим кутилган даражада бўлмади»
«Олтин тўп» совриндори Рикарду Кака Мадриднинг «Реал» клубидаги фаолияти ҳақида фикр билдириб, бу даврни муваффақиятли деб ҳисобламаслигини тан олди.
Бразилиялик собиқ футболчининг айтишича, Мадриддаги йиллари унинг фаолиятидаги энг мураккаб даврлардан бири бўлган.
«Менинг Мадриддаги ўйинларим кутилган даражада бўлмади. Бу мен учун ҳам шахсий, ҳам профессионал томондан мураккаб давр эди.
Эҳтимол, «Реал»да ҳамкорлигимизни худди Эден Азарники каби омадсиз деб ҳисоблашса керак», — деди Кака.
Эслатиб ўтамиз, бразилиялик яримҳимоячи 2009 йилда «Милан»дан «Реал»га ўтган ва 2013 йилгача «қироллик клуби» сафида тўп тепган.
Шу давр мобайнида Кака турли жароҳатлар сабаб ўзининг энг яхши спорт формасини намойиш эта олмади.
Бироқ у «Реал» билан Испания чемпионлиги ва Испания кубогида ғолиб чиқишга муваффақ бўлган.
Маълумот учун, Кака 2007 йилда «Олтин тўп» совринини қўлга киритиб, Лионел Месси ва Криштиану Роналду ҳукмронлигидан аввал ушбу мукофотни қўлга киритган сўнгги футболчилардан бири бўлиб қолмоқда.

Обладатель «Золотого мяча» Рикарду Кака поделился своими мыслями о карьере в мадридском «Реале», признав, что этот период он не считает успешным.
По словам бывшего бразильского футболиста, годы в Мадриде стали одними из самых сложных в его карьере.
«Мои выступления в Мадриде не оправдали ожиданий. Это был трудный период как с личной, так и с профессиональной точки зрения.
Вероятно, наше сотрудничество в "Реале" можно считать таким же неудачным, как и у Эдена Азара», — сказал Кака.
Напомним, бразильский полузащитник перешёл в «Реал» из «Милана» в 2009 году и играл за «королевский клуб» до 2013 года.
В течение этого времени Кака не смог показать свою лучшую спортивную форму из-за различных травм.
Тем не менее, ему удалось с «Реалом» выиграть чемпионат Испании и кубок Испании.
Для справки: Кака завоевал «Золотой мяч» в 2007 году, став одним из последних футболистов, кто получил эту награду до доминирования Лионеля Месси и Криштиану Роналду.