«Ливерпул» Нгумоа билан шартномани тезроқ узайтирмоқчи
«Ливерпул» 17 ёшли вингер Рио Нгумоа билан янги шартнома имзолашни тезлаштирмоқчи. Бу ҳақда Football Insider хабар берди.
Манбага кўра, мерсисайдликлар Мюнхеннинг «Бавария» клуби футболчига қизиқиш билдираётгани ва у билан алоқага чиққани ҳақидаги хабарлардан норози.
Шу сабабли инглиз клуби футболчи 18 ёшга тўлиши билан, август ойининг охирларида янги битим бўйича музокараларни якунлашни режалаштирмоқда.
Аввалроқ «Бавария» Нгумоани ўз сафига қўшиб олишга уринаётгани ва уни трансфер бозоридаги устувор мақсадлардан бири сифатида кўраётгани ҳақида хабарлар тарқалган эди.
Журналист Пит O'Руркнинг маълум қилишича, «Ливерпул» аллақачон футболчи вакиллари билан музокараларга тайёргарлик кўрмоқда.
Ҳозирги шартнома 2028 йилгача амал қилади, бироқ клуб раҳбарияти истеъдодли футболчини узоқ муддатга жамоада олиб қолишни истамоқда.
Маълумот учун, 2025/26 йилги мавсумда Рио Нгумоа 29 та баҳсда майдонга тушиб, 3 та гол урди ва 1 та голли узатмага муаллифлик қилди.

«Ливерпуль» стремится ускорить подписание нового контракта с 17-летним вингером Рио Нгумоа. Об этом сообщил Football Insider.
По данным источника, мерсисайдцы недовольны сообщениями о том, что мюнхенская «Бавария» интересуется футболистом и уже вышла на контакт с ним.
По этой причине английский клуб планирует завершить переговоры по новому соглашению, как только игроку исполнится 18 лет, в конце августа.
Ранее сообщалось, что «Бавария» пытается заполучить Нгумоа и рассматривает его как один из приоритетных целей на трансферном рынке.
Журналист Пит О'Рурк сообщил, что «Ливерпуль» уже готовится к переговорам с представителями футболиста.
Действующий контракт рассчитан до 2028 года, однако руководство клуба хочет сохранить талантливого игрока в команде на долгий срок.
В сезоне 2025/26 Рио Нгумоа вышел на поле в 29 матчах, забил 3 гола и сделал 1 результативную передачу.