«Манчестер Юнайтед»нинг собиқ сардори Антонио Валенсия «Олд Траффорд»га қайтиш ва янги бош мураббий Майкл Кэррик билан ишлашга тайёр эканини маълум қилди.
2009 йилдан 2019 йилгача манкунианликлар сафида тўп тепган эквадорлик собиқ футболчи Керрик билан алоқаларни сақлаб қолганини айтди.
«Кэррик — мен жуда ҳурмат қиладиган инсон. Мен уни янги шартнома билан табрикладим ва мураббийлик фаолиятида омад тиладим.
Менимча, унинг ишлари яхши кетмоқда. Унинг яна бир мавсум жамоа бошқарувида қолаётганидан хурсандман», — деди Валенсия.
Суҳбат давомида собиқ футболчидан «Манчестер Юнайтед»га қайтиш эҳтимоли ҳақида ҳам сўралди.
«Ҳа, албатта қайтардим. «Манчестер Юнайтед» менга жуда кўп нарса берди. Оилам ҳам Манчестерда жуда бахтли эди.
Мен бу клубдаги исталган лавозимда ишлашга тайёрман, чунки уни севаман. Ҳозир клуб тўғри йўлдан кетаётганига ишонаман. Агар мени чақиришса, дарҳол етиб бораман», — дея таъкидлади Валенсия.
40 ёшли собиқ футболчи 2021 йилда фаолиятини якунлаган. У «Манчестер Юнайтед» сафида 339 та ўйин ўтказиб, 25 та гол урган.
Валенсия клуб билан икки марта Англия чемпионлиги, Европа лигаси ва бир қатор миллий совринларни қўлга киритган.

Валенсия заявил о готовности вернуться в «Манчестер Юнайтед»
Бывший капитан «Манчестер Юнайтед» Антонио Валенсия заявил о своей готовности вернуться на «Олд Траффорд» и работать с новым главным тренером Майклом Керриком.
Эквадорский бывший футболист, игравший за манкунианцев с 2009 по 2019 год, сообщил, что поддерживает связь с Керриком.
«Керрик — человек, которого я очень уважаю. Я поздравил его с новым контрактом и пожелал удачи в тренерской карьере.
Думаю, его дела идут хорошо. Я рад, что он остаётся руководить командой ещё на один сезон», — сказал Валенсия.
Во время беседы бывшего футболиста также спросили о возможности возвращения в «Манчестер Юнайтед».
«Да, конечно, я бы вернулся. «Манчестер Юнайтед» дал мне очень многое. Моя семья тоже была очень счастлива в Манчестере.
Я готов работать на любой должности в этом клубе, потому что люблю его. Я уверен, что клуб находится на правильном пути. Если меня позовут, я сразу приеду», — подчеркнул Валенсия.
40-летний бывший футболист завершил карьеру в 2021 году. В составе «Манчестер Юнайтед» он сыграл 339 матчей и забил 25 голов.
Вместе с клубом Валенсия дважды становился чемпионом Англии, выигрывал Лигу Европы и множество национальных трофеев.