«Ювентус» италияликларга таянмоқда: Киеза, Леони ва Ндур нишонда
«Ювентус» янги спорт директори Жованни Карневали тайинланганидан сўнг трансфер сиёсатини ўзгартиришни режалаштирмоқда. Бу ҳақда Football Italia маҳаллий ОАВларга таяниб хабар берди.
Манбага кўра, Турин клуби раҳбарияти бош мураббий Лучано Спаллеттига италиялик футболчилардан иборат мустаҳкам ўзакка эга жамоа шакллантиришда ёрдам бермоқчи.
«Бянконерилар»нинг асосий трансфер мақсадларидан бири «Ливерпул» ҳужумчиси Федерико Киеза ҳисобланади. Италиялик футболчи аввалроқ 2024 йилда Турин клубини тарк этишни истамаганини айтган ва қайтиш эҳтимолини истисно қилмаган эди.
Шунингдек, «Ювентус» «Ливерпул» ҳимоячиси Жованни Леонига ҳам қизиқиш билдирмоқда. Ёш футболчи ўтган мавсум дебют учрашувида хочсимон боғламларини узиб олгани сабаб деярли бутун мавсумни ўтказиб юборди.
Туринликлар «Фиорентина» яримҳимоячиси Шер Ндур фаолиятини ҳам диққат билан кузатмоқда. Яқинда Италия миллий жамоасида дебют қилган футболчи клубнинг узоқ муддатли режаларидан ўрин олган.
Хабарларга кўра, «Ювентус» эҳтимолий трансфер доирасида Фабио Миреттини таклиф қилиши ва қўшимча маблағ тўлаши мумкин.
Бундан ташқари, «Сассуоло» вингери Доменико Берарди ҳам Турин клубининг қизиқиш доирасига кирган. Трансфер амалга ошса, футболчи яна Карневали билан бирга ишлаш имконига эга бўлади.
Қайд этилишича, «Фиорентина» Ндурни келажак лойиҳасининг муҳим қисми деб ҳисобламоқда ва футболчини осонлик билан қўйиб юборишни режалаштирмаяпти.

«Ювентус» делает ставку на итальянцев: Кьеза, Леони и Ндур в центре внимания
«Ювентус» планирует изменить свою трансферную политику после назначения нового спортивного директора Джованни Карневали. Об этом сообщает Football Italia со ссылкой на местные СМИ.
По данным источника, руководство туринского клуба намерено помочь главному тренеру Лучано Спаллетти сформировать команду с прочным ядром из итальянских футболистов.
Один из основных трансферных целей «бьянконери» — нападающий «Ливерпуля» Федерико Кьеза. Итальянский футболист ранее заявил, что не хочет покидать туринский клуб в 2024 году и не исключает возможности возвращения.
Также «Ювентус» проявляет интерес к защитнику «Ливерпуля» Джованни Леони. Молодой игрок пропустил почти весь прошлый сезон из-за разрыва крестов в своем дебютном матче.
Туринцы также внимательно следят за полузащитником «Фиорентины» Шером Ндуром. Недавно дебютировавший в национальной сборной Италии футболист включен в долгосрочные планы клуба.
Согласно сообщению, «Ювентус» может предложить Фабио Миретти в рамках возможного трансфера и добавить денежную компенсацию.
Кроме того, вингер «Сассуоло» Доменико Берарди также попал в поле зрения туринского клуба. Если трансфер состоится, игрок вновь получит возможность работать с Карневали.
Отмечается, что «Фиорентина» рассматривает Ндура как важную часть своего будущего проекта и не планирует легко отпускать футболиста.