Турин клуби аргентиналик дарвозабон учун товон пули тўлашни истамаяпти.
«Ювентус» «Астон Вилла» дарвозабони Эмилиано Мартинес билан уч йиллик шартнома шартлари бўйича келишувга эришди. Бу ҳақда журналист Жанлука Ди Мартсио хабар берди.
Манба маълумотига кўра, аргентиналик посбон Турин клубига ўтиш учун маошини камайтиришга ҳам рози бўлган.
Бироқ трансфернинг амалга ошиши ҳозирча номаълумлигича қолмоқда. Сабаби, «Ювентус» 33 ёшли дарвозабон учун трансфер пули тўлашни истамаяпти.
Қайд этилишича, туринликлар футболчининг ёшини инобатга олиб, уни имкон қадар эркин агент сифатида ёки минимал харажат эвазига қўлга киритишни режалаштирмоқда.
Ҳозирча «Астон Вилла»нинг Мартинесни бепул қўйиб юборишга тайёрми ёки йўқлиги номаълум.
Эслатиб ўтамиз, Эмилиано Мартинес Аргентина миллий жамоаси билан Жаҳон чемпиони бўлган ва сўнгги йилларда дунёнинг энг кучли дарвозабонларидан бири сифатида эътироф этилмоқда.
Маълумот учун, унинг «Астон Вилла» билан амалдаги шартномаси 2029 йилнинг июн ойига қадар амал қилади.

«Ювентус» достиг соглашения с вратарём «Астон Виллы» Эмилиано Мартинесом по условиям трёхлетнего контракта. Об этом сообщил журналист Джанлука Ди Марцио.
По данным источника, аргентинский голкипер согласился на снижение зарплаты ради перехода в туринский клуб.
Однако возможность проведения трансфера пока остаётся под вопросом. Причина в том, что «Ювентус» не хочет платить трансферную сумму за 33-летнего вратаря.
Отмечается, что туринцы, учитывая возраст футболиста, планируют заполучить его как свободного агента или с минимальными затратами.
Пока неизвестно, готова ли «Астон Вилла» отпустить Мартинеса бесплатно.
Напомним, что Эмилиано Мартинес стал чемпионом мира с национальной сборной Аргентины и в последние годы считается одним из лучших вратарей мира.