62 ёшли мутахассис жамоа билан икки йиллик янги битим бўйича келишиб олган.
«Хетафе» бош мураббий Пепе Бордалас келаси мавсумда клубни бошқаришда давом этади. Бу ҳақда инсайдер Фабрицио Романо хабар берди.
Манбага кўра, 62 ёшли мутахассис жамоа билан икки йиллик янги битим бўйича келишиб олган.
Узоқ давом этган музокаралардан сўнг Бордалас келаси мавсумда Конференциялар лигасида иштирок этадиган клубда қолишга қарор қилди.
Бордалас қўл остида «Хетафе» 2025/26 йилги Ла Лига мавсумида еттинчи ўринни эгаллаб, еврокубоклар йўлланмасини қўлга киритди.
Май ойида Пепе мавсум охирида клубни тарк этиши ҳақида хабарлар тарқалганди.
Бордалас Мадрид жамоасини 2016 йилдан 2021 йилгача бошқарган ва 2023 йил апрелида иккинчи марта қайтган. Икки давр мобайнида у жами 345 та ўйин ўтказиб, 131 та ғалаба, 90 та дуранг ва 124 та мағлубият қайд этган.

Бордальяс продлит контракт с «Хетафе» – Романо
Главный тренер «Хетафе» Пепе Бордальяс продолжит руководить клубом в следующем сезоне. Об этом сообщил инсайдер Фабрицио Романо.
По информации источника, 62-летний специалист согласовал с командой новый контракт на два года.
После долгих переговоров Бордальяс решил остаться в клубе, который будет участвовать в Лиге конференций в следующем сезоне.
Под руководством Бордальяса «Хетафе» занял седьмое место в сезоне Ла Лиги 2025/26, завоевав путёвку в еврокубки.
В мае появились сообщения о том, что Пепе может покинуть клуб в конце сезона.
Бордальяс возглавлял мадридскую команду с 2016 по 2021 годы и вернулся в апреле 2023 года на второй срок. За оба периода он провёл в общей сложности 345 матчей, одержав 131 победу, 90 ничьих и потерпев 124 поражения.