«Фенербаҳче» Шомуродов билан шартнома имзоламоқчи – манба
«Истанбул Башакшеҳир» ҳужумчиси Элдор Шомуродов фаолиятини «Фенербаҳче»да давом эттириши мумкин. Бу ҳақда sporx.com нашри хабар берди.
Манбага кўра, клуб президенти Азиз Йилдирим ёзда сифатли ҳужумчи билан шартнома имзоламоқчи. Шомуродов эса жамоанинг асосий трансферларидан бири бўлиши мумкин.
Клуб янги мавсумда чемпионлик тахтини қайтариб олиш мақсадида Шомуродовни сотиб олиш лойиҳасини фаол тарзда кўриб чиқмоқда.
Эслатиб ўтамиз, ўтган мавсумда ўзбекистонлик 30 ёшли ҳужумчи Туркия Суперлигасида 22 та гол уриб, лига тўпурарига айланди.

«Фенербахче» намерен подписать контракт с Шомуродовым – источник
Нападающий «Истанбул Башакшехир» Элдор Шомуродов может продолжить свою карьеру в «Фенербахче». Об этом сообщил портал sporx.com.
По данным источника, президент клуба Азиз Йылдырым планирует подписать контракт с качественным нападающим летом. Шомуродов может стать одним из основных трансферов команды.
Клуб активно рассматривает проект приобретения Шомуродова с целью вернуть чемпионский трон в новом сезоне.
Напомним, в прошлом сезоне 30-летний узбекский нападающий забил 22 гола в Турецкой Суперлиге и стал лучшим бомбардиром лиги.