Истанбул клубига бегона бўлмаган 73 ёшли функционер сайловда ғолиб чиқди.
Овоз бериш натижаларига кўра, Aзиз Йилдирим 17245 та овоз тўплаб, ғолиб бўлди. Унинг рақиби Ҳоқон Сафи учун эса 9 927 нафар сайлов иштирокчиси овоз берди. Бу ҳақда турк клубининг X ижтимоий тармоғидаги расмий саҳифасида маълум қилинди.
Эслатиб ўтамиз, 73 ёшли Йилдирим 1998 йилдан 2018 йилгача ҳам Истанбул клуби президенти лавозимида фаолият юритган.
Мағлуб бўлган Сафи жамоага Луис Суарес («Интер Майами»), Mериҳ Демирал («Ал Аҳли»), Mэйсон Гринвуд («Марсел») ва Ҳоқлн Чалхонўғлини («Интер») трансфер қилишни режалаштираётгани ҳақида хабарлар тарқалганди.
Ўтган мавсум якунларига кўра, «Фенербаҳче» Туркия чемпионатида иккинчи ўринни эгаллаб, чемпионликни «Галатасарой»га бой берди. Мамлакат кубогида эса жамоа чоракфиналгача етиб борди.

73-летний функционер, знакомый с клубом из Стамбула, победил на выборах.
По итогам голосования, Азиз Йылдырым, набрав 17245 голосов, стал победителем. Его соперник, Хакан Сафии, получил поддержку 9 927 избирателей. Об этом было сообщено на официальной странице турецкого клуба в социальной сети X.
Напомним, 73-летний Йылдырым уже занимал должность президента стамбульского клуба с 1998 по 2018 год.
Были слухи, что проигравший Сафии планировал трансферы таких игроков, как Луис Суарес («Интер Майами»), Мерих Демирал («Аль-Ахли»), Мейсон Гринвуд («Марсель») и Хакан Чалханоглу («Интер»).
По итогам прошлого сезона «Фенербахче» занял второе место в чемпионате Турции, уступив чемпионство «Галатасараю». В Кубке страны команда дошла до четвертьфинала.