«Милан» ва «Фенербаҳче» Леау трансфери бўйича келишувга эриша олмади
«Милан» ва «Фенербаҳче» футболчи Рафаэл Леаунинг трансфери бўйича келишувга эриша олмади. Бу ҳақда журналист Яғиз Сабунжуоглу хабар берди.
27 ёшли футболчи йилига 12 миллион евро маош талаб қилган ва бу сумма туркияликлар талабига мос келган. Бироқ «россонери» билан музокараларда келишмовчилик юзага келган ва «Милан»нинг 60 миллион евро талаб қилиши Истанбул клубини мутлақо қониқтирмаган.
Италия гранди вакиллари талабни 50 миллион еврогача туширишга тайёрлигини билдиришди, аммо бу сумма ҳам «Фенербаҳче» учун юқори бўлиб чиқди. Туркия вице-чемпиони Леау учун 40 миллион еврогача тўлашга рози эканини маълум қилган.

«Милан» и «Фенербахче» не смогли договориться по трансферу Леау
«Милан» и «Фенербахче» не смогли достигнуть соглашения по трансферу футболиста Рафаэля Леау. Об этом сообщил журналист Ягиз Сабунжуоглу.
27-летний футболист требовал зарплату в 12 миллионов евро в год, и эта сумма соответствовала требованиям турецкой стороны. Однако в переговорах с «россонери» возникли разногласия, и запрос «Милана» в 60 миллионов евро абсолютно не устроил стамбульский клуб.
Представители итальянского гранда заявили о готовности снизить требование до 50 миллионов евро, но и эта сумма оказалась высокой для «Фенербахче». Турецкий вице-чемпион заявил о готовности заплатить за Леау до 40 миллионов евро.