«Барселона» клуби дарвозабони Марк-Андре тер Стегеннинг Амстердамнинг «Аякс» жамоасига ўтиши сешанба куни расман эълон қилинади. Бу ҳақда Sport.es хабар берди.
Манбага кўра, германиялик 34 ёшли кипер янги клуби учун тиббий кўрикдан муваффақиятли ўтган. У ижара асосида жамоада бир мавсум ўйнайди.
Келишув шартларига кўра, «Аякс» футболчининг маошининг 10 фоизини тўлайди, қолган қисми эса шартнома муддати давомида «Барселона» томонидан қопланади.
Маълумот учун, бу тер Стегеннинг кетма-кет иккинчи ижараси бўлади. У 2026 йилнинг январида «Жирона»га ўтган, аммо сон орқа мушагидаги жароҳат туфайли атиги икки учрашувда майдонга тушган.

Переход вратаря «Барселоны» Марка-Андре тер Стегена в амстердамский «Аякс» будет официально объявлен во вторник. Об этом сообщил Sport.es.
По данным источника, 34-летний немецкий кипер успешно прошел медицинский осмотр для нового клуба. Он будет играть за команду на правах аренды один сезон.
По условиям соглашения, «Аякс» будет выплачивать 10% зарплаты футболиста, а оставшуюся часть покроет «Барселона» на протяжении срока контракта.
Для справки, это будет второй подряд аренда тер Стегена. В январе 2026 года он перешел в «Жирону», но вышел на поле всего в двух матчах из-за травмы задней мышцы бедра.