Суперлига 15-турининг марказий ўйини «Динамо» ва «Нефтчи» баҳси дуранг (0:0) натижа билан якунлангач, учрашувдан кейин дастлаб Фарғона клуби бош мураббийи Исломбек Исмоилов матбуот анжуманида журналистлар саволларига жавоб қайтарди.
- Иккала жамоа ҳам ҳужумкор ўйин намойиш этишини барча билади. Икки томонда ҳам ҳужумлар ва голли вазиятлар етарли бўлди, фақат ўйинга гол етишмади. Хатоларни ўрганамиз.
«Нефтчи»нинг кучли таркиби бугун иш бермадими? «Динамо» таркибини ҳам ёмон демаган бўлардим. Тажрибали Баҳодир Насимовни айтмасак, қолган ҳужумкор ўйинчилари ёш ва ҳали ўсадиган йигитлар. Фирдавс Абдураҳмонов, Ойбек Ўрмонжонов, Беҳрузбек Облоқулов шулар жумласидан. Қолаверса, Анваржон Ҳожимирзаев ҳам ҳозир прайм даврини ўтказмоқда.
Ҳа, бу йигитлар ҳали унча танилмаган, лекин «Динамо»нинг ёшлари бу ёшда Ўзбекистондаги энг яхшилардан ҳисобланади. Ҳа, биз бугун ютолмадик, аммо сизда кучли таркиб бор дегани, исталган рақибни мағлуб эта оласиз дегани эмас. Буни ЖЧда Испания Кабо-Вердени мағлуб эта олмаганидан кўрса бўлади. Чемпион сифатида ҳаракат қилиш, турнир жадвалида юқорида туриш қийин. Бугун «Динамо»да йўқотадиган нарсаси йўқ эди, улар ёмон ўйнашмади. «Динамо»да ҳам кўплаб голли вазиятлар юзага келди», — деди Исломбек Исмоилов матбуот анжуманида.

После центрального матча 15-го тура Суперлиги, в котором «Динамо» и «Нефтчи» сыграли вничью (0:0), главный тренер ферганского клуба Исламбек Исмаилов ответил на вопросы журналистов на пресс-конференции.
- Все знают, что обе команды демонстрируют атакующую игру. Обе стороны создали много атак и голевых моментов, но голов в игре не хватило. Мы изучим ошибки.
Не оправдал ли сегодня себя сильный состав «Нефтчи»? Не сказал бы, что состав «Динамо» был плохим. За исключением опытного Баходира Насимова, остальные атакующие игроки молодые и всё ещё развиваются. Среди них Фирдавс Абдурахмонов, Ойбек Урмонжонов, Бехрузбек Облокулов. Кроме того, Анваржон Хожимирзаев тоже сейчас находится в расцвете карьеры.
Да, эти ребята ещё не так известны, но молодёжь «Динамо» в своём возрасте считается одной из лучших в Узбекистане. Да, мы сегодня не выиграли, но наличие сильного состава не означает, что вы можете победить любого соперника. Это можно увидеть на примере сборной Испании, которая не смогла победить Кабо-Верде. Играть как чемпион и удерживать верхние позиции в турнирной таблице сложно. Сегодня «Динамо» нечего было терять, и они сыграли неплохо. У «Динамо» тоже было много голевых моментов», — сказал Исламбек Исмаилов на пресс-конференции.