«Динамо» Жаҳонгир Ўрозовни «Рубин»га ижарага берганини эълон қилди
Самарқанднинг «Динамо» клуби ёзги трансфер ойнасида жамоа ҳимоячиси Жаҳонгир Ўрозовнинг трансфери бўйича Россиянинг «Рубин»и билан келишувга эришганини маълум қилди.
«Динамо» футбол клуби ҳамда «Рубин» жамоаси ўртасида тузилган келишувга биноан, 22 ёшли Жаҳонгир Ўрозов Қозон клубига сотиб олиш шарти билан 2026 йил якунига қадар ижарага берилди. Марказий ҳимоячининг «Динамо» ПФК билан келишуви 2027 йил якунига қадар белгиланган.
Ўрозов 2024 йил «Динамо» сафига қўшилиб, ўтган уч мавсум давомида 55 та расмий ўйинда майдонга тушиб 1 та голга муаллифлик қилди. У Самарқанд клуби сафидаги ўйинлари орқали Ўзбекистон миллий жамоасидан чақирув олиб, ЖЧ-2026да Колумбия ва Конгога қарши баҳсларда майдонга тушди.

Самаркандский клуб "Динамо" в летнее трансферное окно сообщил о достижении соглашения с российским "Рубином" по поводу трансфера защитника Жахонгира Урозова.
Согласно договору между футбольным клубом "Динамо" и командой "Рубин", 22-летний Жахонгир Урозов отправляется в казанский клуб в аренду с правом выкупа до конца 2026 года. Соглашение с центральным защитником "Динамо" действует до конца 2027 года.
Урозов присоединился к "Динамо" в 2024 году и за три сезона провел 55 официальных матчей, забив 1 гол. Благодаря выступлениям за самаркандскую команду он получил вызов в национальную сборную Узбекистана, сыграв в матчах против Колумбии и Конго в рамках ЧМ-2026.