«Сан Сиро»даги трибуналардан бири Барези шарафига қайта номланиши мумкин
«Милан»нинг марҳум афсонавий собиқ сардори Франко Барези шарафига «Сан Сиро»даги машҳур трибуналардан бирини қайта номлаш режалаштирилмоқда. Бу ҳақда derbyderbyderby.it хабар берди.
Гап «россонери» мухлислари ҳаракатининг энг радикал қисми жойлашадиган Curva Sud трибунаси ҳақида кетмоқда. «Милан» президенти Жерри Кардинале Барезининг вафотидан чуқур изтиробга тушган ва бу режани қўллаб-қувватламоқда.
Шунингдек, у собиқ сардорнинг дафн маросимида иштирок этишни режалаштирган. Миланликлар собиқ форварди Златан Ибраҳимовичнинг маросимда қатнашиши эса ҳозирча тасдиқланмаган.

Планируется переименовать одну из знаменитых трибун на «Сан Сиро» в честь покойного легендарного бывшего капитана «Милана» Франко Барези. Об этом сообщил сайт derbyderbyderby.it.
Речь идет о трибуне Curva Sud, где размещается самая радикальная часть болельщиков «россонери». Президент «Милана» Джерри Кардинале глубоко опечален кончиной Барези и поддерживает этот план.
Он также планировал принять участие в похоронной церемонии бывшего капитана. Участие в мероприятии бывшего форварда миланцев Златана Ибрагимовича пока не подтверждено.