Аввалроқ Роберто Манчинининг Италия миллий жамоаси бош мураббийи лавозимига тайинланиши мумкинлиги хабар қилинганди.
Буффон Италия миллий жамоаси бош мураббийлигига муносиб номзодни айтди
«Ювентус» афсонавий собиқ дарвозабони Жанлуижи Буффон Антонио Конте Италия миллий жамоаси бош мураббийлиги учун энг яхши вариант эканини айтди.
«Асосий мақсад — тўрт йилдан кейинги жаҳон чемпионатига йўл олиш. Шундан келиб чиқиб, мен Контени танлаган бўлардим. Лекин қарор қабул қилишда жасорат кўрсатиш ва уларни ҳаммага, жумладан ОАВга етказа билиш керак. Биринчи ўринда лойиҳанинг аниқ режаси, иккинчи ўринда эса идеал номзод туриши керак», — дейди Буффон.
Маълумот учун, Манчини аввал ҳам 2018 йилдан 2023 йилгача Италияни бошқарган. Унинг қўл остида жамоа Европа чемпиони ва Миллатлар лигасининг икки карра бронза медали соҳиби бўлишган.

Легендарный бывший вратарь «Ювентуса» Джанлуиджи Буффон заявил, что Антонио Конте является лучшим вариантом для должности главного тренера сборной Италии.
«Основная цель — попасть на чемпионат мира через четыре года. Исходя из этого, я бы выбрал Конте. Но необходимо проявить смелость при принятии решения и донести его до всех, включая СМИ. На первом месте должен стоять четкий план проекта, а на втором — идеальный кандидат», — говорит Буффон.
Ранее сообщалось о возможном назначении Роберто Манчини на должность главного тренера сборной Италии.
Для справки, Манчини уже возглавлял Италию с 2018 по 2023 год. Под его руководством команда стала чемпионом Европы и дважды завоевала бронзу Лиги наций.