«Барселона» ва «Престон» клублари ўртасидаги ўртоқлик ўйини бекор қилинди.
Sport.es хабарига кўра, «Престон» асосий таркибдан етарлича футболчи йиға олмаган ва каталонияликларга U-21 жамоасига қарши ўйнашни таклиф қилган. Аммо «Барселона» бу таклифни рад этиб, ўйин ўрнига тўлиқ машғулот ўтказишга қарор қилган.
Англия клубининг бундай қарорга келишига Англия Кубоги доирасида «Ҳаддерсфилд»га қарши кутилаётган ўйин сабаб бўлгани айтилмоқда.
«Престон» расмий учрашув олдидан асосий жамоа футболчиларини таваккалга қўйишни истамаган. Ўртоқлик ўйини бекор қилингач, «Барселона» Испанияга режалаштирилганидан вақтлироқ қайтиши мумкин.

На это повлияли проблемы в составе английского клуба.
По сведениям Sport.es, «Престон» не смог собрать достаточное количество игроков из основного состава и предложил каталонцам сыграть против команды U-21. Однако «Барселона» отвергла это предложение и приняла решение провести полноценную тренировку вместо игры.
Сообщается, что решение английского клуба связано с предстоящим матчем Кубка Англии против «Хаддерсфилда».
«Престон» не хотел рисковать основными игроками перед официальной встречей. После отмены товарищеского матча «Барселона» может вернуться в Испанию раньше запланированного.