«Галатасарой» клуби «Манчестер Юнайтед» яримҳимоячиси Бруну Фернандешни ўз сафига қўшиб олишга даъвогарлик қилмоқда. Бу ҳақда Transfer News Live манбаси HT Spor нашри хабар берди.
Манбага кўра, Туркия клуби португалиялик 31 ёшли футболчининг маош бўйича талабларини қондиришга тайёр. Ҳозирда Фернандеш «қизил иблислар» сафида ҳафтасига тахминан 350 минг евродан ортиқ маош олмоқда.
Футболчининг клуб билан амалдаги шартномаси келгуси йилнинг ўрталарида якунига етади, аммо унда битимни автоматик равишда яна бир йилга узайтириш имконияти кўзда тутилган.

Клуб «Галатасарай» претендует на полузащитника «Манчестер Юнайтед» Бруну Фернандеша. Об этом сообщил источник Transfer News Live, ссылаясь на издание HT Spor.
По данным источника, турецкий клуб готов удовлетворить требования по зарплате 31-летнего португальского футболиста. В настоящее время Фернандеш зарабатывает более 350 тысяч евро в неделю в составе «красных дьяволов».
Контракт футболиста с клубом истекает в середине следующего года, однако предусмотрена возможность автоматического продления соглашения ещё на один год.