Ўзбекистон Футбол ассоциацияси терма жамоалар бўлими раҳбари Усмон Тошев «оқ бўрилар» Россия миллий жамоаси билан ўртоқлик учрашуви ўтказишга тайёр эканлигини билдирди.
«Биз тайёрмиз ва Россия миллий жамоасига қарши ўйнашдан хурсанд бўламиз. Ҳозирча октябр ойида Жанубий Кореяга қарши битта ўртоқлик учрашуви тасдиқланган», — дея Тошевнинг сўзларини келтиради Sport24.
Унинг қўшимча қилишича, Ўзбекистон учун учрашувни сентябр–октябр ойларидаги бирлаштирилган миллий жамоалар ойнасида ёки ноябр ойида ўтказиш қулай бўлади. Тошев миллий жамоа Москвада ҳам, Тошкентда ўз майдонида Россияни қабул қилишга ҳам тайёрлигини таъкидлади.

Усмон Тошев: «Мы рады сыграть против сборной России»
Руководитель отдела сборных Ассоциации футбола Узбекистана Усмон Тошев заявил, что «белые волки» готовы провести товарищеский матч со сборной России.
«Мы готовы и рады сыграть против сборной России. Пока что на октябрь подтвержден один товарищеский матч против Южной Кореи (ссылка)», — приводит слова Тошева Sport24.
Он добавил, что для Узбекистана будет удобно провести встречу в объединённое окно национальных сборных в сентябре–октябре или в ноябре. Тошев подчеркнул, что национальная команда готова принять Россию как в Москве, так и на своем поле в Ташкенте.