Англия клуби марказий ҳимоячи Фикайо Томорига қизиқиш билдирмоқда.
«Ливерпул» «Милан» марказий ҳимоячиси Фикайо Томори хизматларига қизиқиш билдирмоқда. Инглиз клуби 28 ёшли футболчининг трансфери бўйича «россонери» билан дастлабки музокараларни бошлади.
Манба маълумотига кўра, ҳозирча музокаралар дастлабки босқичда. «Ливерпул»нинг мақсади расмий таклиф беришдан олдин трансфернинг харажатлари ва имкониятларини тўлиқ баҳолаш ҳисобланади.
Маълумот учун, Томори ўтган мавсумда барча мусобақаларни инобатга олганда 37 та ўйинда майдонга тушиб, 3 голли узатма етказиб берди. Унинг клуб билан амалдаги шартномаси 2027 йил ёзигача мўлжалланган.

«Ливерпуль» может усилить состав защитником из «Милана» — TuttoJuve
«Ливерпуль» проявляет интерес к центральному защитнику «Милана» Фикайо Томори. Английский клуб начал предварительные переговоры с «россонери» о переходе 28-летнего футболиста. Об этом сообщает TuttoJuve.
По информации источника, на текущий момент переговоры находятся на ранней стадии. Цель «Ливерпуля» заключается в оценке затрат и возможности для трансфера, прежде чем делать официальное предложение.
В минувшем сезоне Томори принял участие в 37 матчах во всех турнирах, в которых он отметился тремя результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2027 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 17 млн.