«Реал» ҳужумчиси Винисиус Жуниор яқин кунларда клубдаги келажагини ҳал қилувчи учрашувларни ўтказади.
АS нашри хабарига кўра, бразилиялик футболчи 2 август оқшомида Мадридга қайтади ва эртаси куни бош мураббий Жозе Моуринио бошчилигидаги машғулотларга қўшилади.
Аввало Винисиус Моуринио билан ўз келажаги ҳақида суҳбатлашади. Шундан сўнг у клуб раҳбарияти билан янги шартнома масаласини муҳокама қилади.
Манбага кўра, Винисиуснинг амалдаги шартномаси 11 ой ичида якунланади. «Реал» битимни узайтиришни истамоқда, бироқ футболчи томони талаб қилаётган молиявий шартларни қабул қилиш ниятида эмас. Агар томонлар келишувга эриша олмаса, Мадрид клуби футболчини сотиш вариантини ҳам истисно қилмаяпти.
Шунингдек, «Реал»га «Арсенал» томонидан расмий таклиф келиб тушмагани айтилмоқда. Винисиус вакиллари ҳам лондонликлар билан ҳеч қандай келишувга эришилганини рад этмоқда.

Винисиус на пороге решения своей судьбы в «Реале»
Нападающий «Реала» Винисиус Жуниор в ближайшие дни проведет встречи, которые определят его будущее в клубе.
По информации издания As, бразильский футболист вернется в Мадрид вечером 2 августа и на следующий день присоединится к тренировкам под руководством главного тренера Жозе Моуринью.
В первую очередь, Винисиус обсудит свое будущее с Моуринью. Затем он обсудит вопрос нового контракта с руководством клуба.
По данным источника, действующий контракт Винисиуса истекает через 11 месяцев. «Реал» стремится продлить соглашение, однако не намерен принимать финансовые условия, выдвинутые стороной футболиста. Если стороны не придут к согласию, мадридский клуб не исключает вариант продажи футболиста.
Также сообщается, что «Арсенал» не сделал официальное предложение «Реалу». Представители Винисиуса также отрицают достижение какого-либо соглашения с лондонцами.