Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси (ЎзПФЛ) Суперлиганинг июл ойидаги энг яхши футболчиси бўлиш учун номзодлар рўйхатини маълум қилди. Унга кўра, беш нафар футболчи ушбу ғолиблик учун кураш олиб боради.
«Пахтакор» вингери Башар Ресан ушбу ойда 3 ўйинда майдонга тушган ва 3 марта шерикларининг голларига ассистентлик қилган.
«Динамо» ҳужумчиси Анвар Хожимирзаев 3 баҳсда 5 марта рақиблари дарвозасини ишғол қилган бўлса, «Насаф» фоврарди Бобур Абдухолиқов 3 учрашувда 3 та гол уришга эришган.
Шунингдек, ОКМК вакили Асадбек Собиржонов 3 ўйинда 3 гол ва 1 ассист муаллифи бўлган. «Нефтчи» ҳимоячиси Анвар Ғофуров эса 3 беллашувда 2 марта ўз номини таблога ёздириб қўйган.

Объявлены кандидаты на звание лучшего футболиста июля в Суперлиге
Профессиональная футбольная лига Узбекистана (УзПФЛ) объявила список кандидатов на звание лучшего футболиста июля в Суперлиге. Согласно этому списку, пять футболистов будут бороться за эту победу.
Вингер «Пахтакора» Башар Ресан в этом месяце вышел на поле в 3 матчах и сделал 3 голевые передачи своим товарищам.
Нападающий «Динамо» Анвар Хожимирзаев в 3 играх 5 раз поразил ворота соперников, а форвард «Насафа» Бобур Абдухоликов забил 3 гола в 3 встречах.
Также представитель ОКМК Асадбек Собиржонов в 3 играх отметился 3 голами и 1 передачей. Защитник «Нефтчи» Анвар Гафуров в 3 матчах дважды записал своё имя на табло.