Бугун Суперлиганинг 15-турига старт берилди. Марказий тўқнашув мақомидаги «Андижон» ҳамда «Пахтакор» ўртасидаги шиддатли баҳсда ҳисоб очилмади.
Дуранг натижа билан якунланган учрашувдан сўнг «Пахтакор» устози Камолиддин Тожиев матбуот анжуманида қатнашди.
- Ўйинни қийин бўлишини билардик. Йигитларга тушунтиргандик. Футболчилар ўз савиясида ўйин кўрсатишди. Бутун баҳс давомида яхши ўйин кўрсатдик. Гол урдик, ҳисобланмади. Ғалаба қозонишга беришмади, «Андижон» жамоаси эмас, бунақа ўйнаш қийин.
- «Андижон» жамоаси эмас, деб айтиб ўтдингиз. Тўлиқроқ изоҳ бера оласизми?
- Ўзлари билишади, кўрганлар ҳам билишади. «Андижон» яхши жамоа. Лекин бугун биз очко йўқотдик. Бизга ҳар бир очко жуда муҳим.
- Матбуот анжуманларида доимо ўйинчилар тўғрисида тўлиқ маълумот бериб келгансиз. Рустам Турдимуродовни «Андижон»га ўтиши қанчалик ҳақиқат?
- Билмайман, бу ҳақида эшитмаганман. Бу гап қаердан чиқди, билмайман!
- Қайдномадан ўрин олишмаган Хожимат Эркинов ва Ҳожиакбар Алижоновда жароҳат бормиди?
- Ҳожимат шу ерда эди, тиклана олмади. Кичик жароҳати бор. Алижоновда ҳам бироз жароҳат бор.
- Қизил карточка кўрсатилган вазиятга изоҳ бера оласизми?
- Кўриб чиқишимиз керак. Кўрмасдан туриб гапира олмаймиз. Кўрганимиздан кейин айтса бўлади.
- «Пахтакор» чемпионлик учун курашяпти. Бугунги дуранг жамоангизни чемпионлик йўлидаги имкониятларига қанчалик таъсир қилади?
- Ҳали чемпионатни ярми олдинда. Олдинда иккинчи давра турибди, кўп ўйинлар бор. Ҳозир ҳамма очко йўқотяпти. Барча жамоалар кучли, енгил бўлмайди. Барибир биз охиригача курашамиз. Олдимизда мақсадимиз бор. Фақат кейинги ўйинларни ютишга ҳаракат қиламиз», - дея Тожиевнинг сўзларидан келтиради Tribuna.uz мухбири.

Тренер «Пахтакора» поделился мнением после матча с «Андижоном».
Сегодня стартовал 15-й тур Суперлиги. В центральном противостоянии между «Андижоном» и «Пахтакором» голов забито не было.
После завершения матча, который закончился вничью, тренер «Пахтакора» Камолиддин Тожиев принял участие в пресс-конференции.
- Мы знали, что игра будет сложной. Объяснили это ребятам. Футболисты показали себя на достойном уровне. На протяжении всей игры мы демонстрировали хороший футбол. Забили гол, который не был засчитан. Нам не дали выиграть, и дело не в команде «Андижон», играть в таких условиях тяжело.
- Вы сказали, что дело не в команде «Андижон». Можете пояснить?
- Они сами знают, те, кто видел, тоже знают. «Андижон» - хорошая команда. Но сегодня мы потеряли очки. Для нас каждое очко очень важно.
- На пресс-конференциях вы всегда давали полную информацию об игроках. Насколько правдива информация о переходе Рустама Турдимуродова в «Андижон»?
- Не знаю, я об этом не слышал. Не знаю, откуда такие слухи!
- У Хожимата Эркинова и Хожиакбара Алижонова, которые не попали в заявку, были травмы?
- Хожимат был здесь, но не смог восстановиться. У него небольшая травма. У Алижонова тоже есть небольшая травма.
- Можете прокомментировать ситуацию с показанной красной карточкой?
- Нам нужно это рассмотреть. Без просмотра ничего не могу сказать. После просмотра можно будет обсудить.
- «Пахтакор» борется за чемпионство. Насколько сегодняшняя ничья влияет на ваши шансы в чемпионской гонке?
- Впереди еще половина чемпионата. Впереди второй круг, много игр. Сейчас все теряют очки. Все команды сильные, легко не будет. Мы будем бороться до конца. У нас есть цель. Мы будем стараться выигрывать в следующих матчах», - приводит слова Тожиева репортер Tribuna.uz.