Артём Потапов: «Андижон»да максимал даражада ғалаба қозониш ва ўйинларни қуруқ ўтказишни истайман»
«Андижон» клуби трансфер қилган янги футболчилари орасида россиялик дарвозабон Артём Потапов ҳам борлигини биласиз.
У жамоага мослашиб кетди ва машғулотларда ҳам астойдил ишламоқда.
Биласиз, Потапов юртимизда ҳозирга қадар «Сурхон» билан «Хоразм»да фаолият олиб борган. Эндиликда «Андижон» шарафини ҳимоя қилади. Дарвозабон бу борадаги дастлабки интервюсини берди.
- Артём, «Андижон»га кўчиб ўтишингизнинг асосий сабаби нима?
- «Андижон»га келиб қўшилиш варианти пайдо бўлганидаёқ ўйлаб ўтирмасдан қарор қабул қилдим. Чунки уни ўзига хос тарих ва катта ишқибозлар армиясига бой клуб сифатида биламан. Мураббийлар штаби ҳам кучли ижрочилардан. Футболчиларни ҳаммаси ҳам қобилиятли.
- Бунгача сиз Ўзбекистонда «Сурхон» ва «Хоразм» учун ўйнагансиз. Фаолиятингизнинг «Андижон»даги янги босқичида нималарни кутяпсиз?
- Юқори талабга мос тушишга ҳаракат қиламан. Керакли натижалар қўлга киритилиши учун ўзимдаги бор кучни сарфлашга тайёрман ва бу билан мухлисларни қувонтириш мақсадим бор.
- Янги жамоада ҳимоячилар билан дарвозабоннинг бир-бирларини тушунишлари қай даражада муҳим?
- Бундай футболчилар жамланган жамоада киришиб кетиш ҳеч қандай қийинчилик туғдирмайди. Шундай муҳитда футбол майдонида ҳам, унинг ташқарисида ҳам бир-бирингиз билан осонгина тил топишиш мумкин.
- «Андижон» иштирокидаги учрашувларда стадиондаги муҳит ҳақида эшитган бўлсангиз керак. Клуб ишқибозларига нима деган бўларидингиз?
- Нафақат эшитганман, балки илгари бу стадионда ўзим ҳам ўйнаб муҳитни қандайлигини сезганман. Ажойиб қўллаб-қувватлаш! Бу ерда ҳар бир уй ўйини ҳақиқий байрамга айланиб кетади.
- Ҳозиргача қайси ўйин ёки қайси сейвингизни фаолиятингиздаги энг эсда қоларлиси деб ҳисоблайсиз?
- Сиз санаб ўтган жиҳатлар жуда ҳам кўп. Қайси бирини эсга олишни ҳам билмайман. Аммо умид қиламанки, энг яхшилари ҳали олдинда!
- «Андижон» таркибида мавсумнинг иккинчи қисми учун ўзингизга шахсий мақсад сифатида нимани қўймоқчисиз?
- Максимал даражада ғалаба қозониш ва ўйинларни қуруқ ўтказишни истайман.
- «Андижон» мухлисларига учта сўз билан таъриф бера олсангиз қайси хусусиятларини санаб ўтган бўлардингиз?

Как вы знаете, среди новых игроков, которых подписал клуб «Андижан», есть и российский вратарь Артём Потапов.
Он уже адаптировался в команде и усердно работает на тренировках.
Известно, что до этого Потапов выступал в Узбекистане за «Сурхан» и «Хорезм». Теперь он защищает честь «Андижана». Вратарь дал своё первое интервью на эту тему.
- Артём, какова основная причина вашего перехода в «Андижан»?
- Как только появилась возможность присоединиться к «Андижану», я принял решение не раздумывая. Я знаю этот клуб как обладающий уникальной историей и армией преданных болельщиков. Тренерский штаб состоит из сильных исполнителей. Все футболисты талантливы.
- До этого вы играли в Узбекистане за «Сурхан» и «Хорезм». Чего вы ожидаете от нового этапа вашей карьеры в «Андижане»?
- Буду стараться соответствовать высоким требованиям. Я готов приложить все усилия для достижения нужных результатов и порадовать этим болельщиков.
- Насколько важно в новой команде взаимопонимание между вратарём и защитниками?
- В команде, состоящей из таких игроков, вливаться не составляет никакого труда. В такой атмосфере можно легко находить общий язык как на поле, так и за его пределами.
- Вы, наверное, слышали о атмосфере на стадионе во время матчей с участием «Андижана». Что бы вы сказали болельщикам клуба?
- Не только слышал, но и сам играл на этом стадионе и чувствовал, какова эта атмосфера. Великолепная поддержка! Здесь каждая домашняя игра превращается в настоящий праздник.
- Какой матч или сейв в вашей карьере вы считаете самым запоминающимся?
- Таких моментов очень много. Даже сложно вспомнить какой-то один. Но надеюсь, что лучшие ещё впереди!