«У яхши ҳолатда» — Ираола «Ливерпул»нинг янги мавсумдаги энг муҳим фигурасига айланадиган ўйинчини айтди
31 июл, 11:32
Мерсисайдликлар устозининг жамоа ҳужумчисидан умидлари катта.
«Ливерпул» бош мураббийи Андони Ираола ҳужумчи Александер Исак келаси мавсумда жамоанинг асосий футболчиларидан бирига айланиши кераклигини айтди.
«Менимча, Алекс ҳозир яхши ҳолатда. Жаҳон чемпионатида у ўзини жуда ишончли намоён қилди ва, фикримча, ўзини эркин ҳис қилди. У биз билан биринчи машғулотини ўтказди ва мен Исакнинг яхши ҳолатда эканлигини кўрдим.
Албатта, ҳозирча хулоса қилишга эрта, чунки у эндигина машғулотларга қўшилди. Аммо умид қиламанки, у «Лидс»га қарши ўйинда майдонга тушиш имкониятига эга бўлади ва мавсум олди тайёргарлигини тўлиқ ўтказади. Бу тайёргарлик даври унчалик узоқ бўлмайди, аммо у 3-4 ҳафта ичида у керакли жисмоний ҳолатга келади.
Шундан кейин Исакни энг яхши формасига олиб чиқишимиз мумкин бўлади, чунки бу мавсумда у биз учун жуда муҳим футболчи бўлади»

Главный тренер "Ливерпуля" Андони Ираола заявил, что нападающий Александр Исак должен стать одним из ключевых игроков команды в следующем сезоне.
«Думаю, Алекс сейчас в хорошей форме. На чемпионате мира он проявил себя очень уверенно и, по-моему, почувствовал себя свободно. Он провел первую тренировку с нами, и я увидел, что Исак в хорошей форме.
Конечно, пока рано делать выводы, поскольку он только что присоединился к тренировкам. Но надеюсь, что у него будет возможность выйти на поле против "Лидса", и он полностью пройдет предсезонную подготовку. Этот подготовительный период не будет слишком длинным, но он приведет себя в нужное физическое состояние за 3-4 недели.
После этого мы сможем вывести Исака на его лучшую форму, потому что в этом сезоне он будет для нас очень важным игроком», — приводит слова испанского специалиста официальный сайт клуба.