«Челси» бош мураббийи Хаби Алонсо Жаҳон чемпионати ва бошқа йирик мусобақаларни ўтказиш ҳуқуқларининг бир қисмини хусусий инвесторларга сотиш масаласи бўйича ўз фикрини билдирди.
Аввалроқ UEFA ва CONCACAF келажакдаги ислоҳотларга қарши бир овоздан бойкот эълон қилганди. Ушбу ташкилотларга аъзо давлатлар янгиликлар тасдиқланган тақдирда мусобақаларни бойкот қилишмоқчи.
«Футбол одамлар учун. У хусусий қўлларда бўлмаслиги керак. Умид қиламанки, бундай ҳолат юз бермайди ва биз барчамиз севган ҳамда севиб келаётган ўйинни жозибали ҳамда соф ҳолда сақлаб қоламиз», — дея Алонсонинг сўзларини келтиради The Touchlinе.

Главный тренер «Челси» Хаби Алонсо высказал свое мнение по поводу продажи части прав на проведение чемпионата мира и других крупных турниров частным инвесторам.
Ранее UEFA и CONCACAF единогласно объявили бойкот планируемым реформам. Члены этих организаций намерены бойкотировать турниры, если нововведения будут утверждены.
«Футбол для людей. Он не должен быть в частных руках. Надеюсь, что этого не произойдет, и мы сохраним игру, которую все любили и продолжаем любить, привлекательной и чистой», — приводит слова Алонсо The Touchline.