ЕКЛ саралаши. «Башакшеҳир» Финландия клубига ютқазиб, турнирни тарк этди
Европа Конференциялар лигаси саралаш доирасида «Истанбул Башакшеҳир» клуби меҳмонда «Интер Турку»га қарши ўйнади. Финландияда кечган беллашуда мезбонлар 2:0 ҳисобида ғалаба қозониб, кейинги босқичга йўл олди. Жамоаларнинг илк баҳсида 1:1 ҳисоби қайд этилганди.
Бу баҳсда Элдор Шомуродов асосий таркибда майдонга чиқиб, 77-дақиқада захирага олинди. Аббосбек Файзуллаев эса иккинчи бўлим аввалида ўйинга қўшилди.
ЕКЛ саралаши
Интер Турку – Башакшеҳир 2:0
Голлар
: Тоуминен 18, Йепта 47
Башакшеҳир – Муҳаммад, Булут, Байрам, Ба, Опери, Оздемир (Йилдирим, 46), Сари (Саҳинер, 77), Гунеш, Брнич (Файзуллаев, 46), Шомуродов (да Коста, 77), Зелке.

В рамках отборочного этапа Лиги конференций Европы клуб «Истанбул Башакшехир» сыграл в гостях против «Интер Турку». В Финляндии хозяева одержали победу со счетом 2:0, проложив себе путь в следующий раунд. Первая встреча команд завершилась со счетом 1:1.
В этом матче Элдор Шомуродов вышел на поле в стартовом составе и был заменён на 77-й минуте. Аббосбек Файзуллаев присоединился к игре в начале второго тайма.
Отбор ЕКА
Интер Турку – Башакшехир 2:0
Голы: Тойминен 18, Йепта 47
Башакшехир – Мухаммад, Булут, Байрам, Ба, Опери, Оздемир (Йылдырым, 46), Сары (Сахинер, 77), Гунеш, Брнич (Файзуллаев, 46), Шомуродов (да Коста, 77), Зелке.