«Кристал Пелас» марказий ҳимоячи Максанс Лакруанинг «Челси»га трансфер қилинганини расман эълон қилди.
26 ёшли франциялик футболчи 2024 йилнинг август ойида «Волфсбург»дан «Кристал Пэлас» сафига келиб қўшилганди. У икки мавсум давомида Лондон клуби сафида 98 та учрашувда майдонга тушиб, 4 та гол урди ва жамоа 31 та ўйинда дарвозасини дахлсиз сақлашига ҳисса қўшди.
Лакруа «Кристал Пэлас» билан Англия кубоги, Англия Суперкубоги ва УEФА Конференциялар лигаси бош совринини қўлга киритган. Ўтган мавсумда у жамоа вице-сардори сифатида ҳам фаолият олиб борди.
Маълумот учун, Максанс Лакруа 2026 йил март ойида илк бор Франция миллий жамоасига чақирилган. У Жаҳон чемпионатида 3 та учрашувда майдонга тушган. Тransfermarkt маълумотига кўра, трансфер суммаси 60,7 миллион еврони ташкил этган.

Французский защитник покинул «Кристал Пэлас».
26-летний французский футболист пришел в ряды «Кристал Пэлас» из «Вольфсбурга» в августе 2024 года. За два сезона он провел 98 матчей за лондонский клуб, забив 4 гола и помог команде сохранить ворота в неприкосновенности в 31 игре.
Лакруа завоевал с «Кристал Пэлас» Кубок Англии, Суперкубок Англии и главный трофей Лиги конференций УЕФА. В прошлом сезоне он также исполнял обязанности вице-капитана команды.
Для справки, Максан Лакруа впервые был вызван в сборную Франции в марте 2026 года. Он сыграл 3 матча на чемпионате мира. По данным Transfermarkt, сумма трансфера составила 60,7 миллиона евро.