Шесни: «Ла Лига ЕЧЛдан муҳимроқ»
«Барселона» дарвозабони Войцех Шеснининг айтишича, Испания чемпионатида (Ла Лига) ғолиб чиқиш Чемпионлар лигасини ютишдан муҳимроқ.
«Бу менинг сўнгги мавсумим бўладими-йўқми, билмайман. Келажак бўйича режалар тузмаяпман, чунки фаолиятим тугади деб ўйлагандим, аммо ҳамон шу ердаман. Шунинг учун олдиндан ҳеч нарса дея олмайман. Флик футболчилик фаолиятимни давом эттиришимда ҳал қилувчи рол ўйнади.
Левандовски кетганидан кейин жамоадаги энг тажрибали футболчилардан бирига айландим ва имконим етганича жамоага ёрдам бераман. Тажрибамдан фойдаланиб, жамоага наф келтиришга ҳаракат қиламан.
Ла Лига Чемпионлар лигасидан муҳимроқ, чунки бу турнир соврини бутун мавсум давомида барқарор ўйин орқали қўлга киритилади»

Щесны: "Ла Лига важнее, чем ЛЧ"
По словам вратаря "Барселоны" Войцеха Щесны, победа в чемпионате Испании (Ла Лига) важнее, чем выигрыш Лиги чемпионов.
"Будет ли это мой последний сезон — не знаю. Я не строю планы на будущее, потому что думал, что моя карьера уже закончилась, но я все еще здесь. Поэтому не могу ничего сказать заранее. Флик сыграл решающую роль в продолжении моей карьеры.
После ухода Левандовски, я стал одним из самых опытных игроков в команде и стараюсь помочь команде, насколько это возможно. Я использую свой опыт, чтобы приносить пользу команде.
Ла Лига важнее Лиги чемпионов, потому что этот трофей завоевывается благодаря стабильной игре на протяжении всего сезона"