Манчестер шаҳри жамоаси «Расинг» клубининг қанот ҳимоячиси Хорхе Салинасга эътибор қаратди.
«Манчестер Юнайтед» «Нюкасл»дан Люис Ҳоллни сотиб ололмаса, Испаниянинг «Расинг» клуби қанот ҳимоячиси Хорхе Салинасни сотиб олиш вариантини кўриб чиқмоқда.
Манба маълумотларига кўра, «Барселона» ҳам Салинасга қизиқиш билдирмоқда. Бироқ, клублар ўртасидаги музокаралар ҳозирча боши берк кўчага кириб қолган, чунки «Расинг» 19 ёшли футболчисининг трансфери учун тахминан 16 миллион евро талаб қилмоқда, «кўк-анорранглар» эса 8 миллион евро атрофида таклиф қилишга тайёр.
Таъкидланишича, «Манчестер Юнайтед» скаутлари Салинас АПЛ вакилининг асосий таркибида дарҳол ўйнашга қодир деб ҳисобламоқда.
Ўтган мавсум якунларига кўра, «Расинг» Ла Лига йўлланмасини қўлга киритиб, элитага қайтди. Салинас барча мусобақаларда 34 та ўйинда майдонга тушиб, 7 та голли узатмани амалга оширди.

«МЮ» может перехватить трансферную цель «Барселоны» из Ла Лиги ценой € 16 млн — TEAMtalk
«Манчестер Юнайтед» рассматривает вариант с покупкой крайнего защитника испанского «Расинга» Хорхе Салинаса, если манкунианцам не удастся приобрести Льюиса Холла из «Ньюкасла». Об этом сообщает TEAMtalk.
По информации источника, интерес к Салинасу также проявляет «Барселона». Однако переговоры между клубами на текущий момент зашли в тупик, поскольку «Расинг» требует около € 16 млн за переход 19-летнего игрока, а сине-гранатовые готовы предложить в районе € 8 млн.
Подчёркивается, скауты «Манчестер Юнайтед» считают, что Салинас способен сразу заиграть в основном составе команды.
По итогам минувшего сезона «Расинг» вышел в Ла Лигу. Салинас принял участие в 34 матчах во всех турнирах, в которых отметился семью результативными передачами.
Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 8 млн.