Бу ҳақда журналист Давид Бернабеу хабар берди.
Каталония клуби президенти Жоан Лапорта Англиянинг «Борнмут» клуби вакили Эли Жуниор Крупининг номзодини афзал кўрмоқда. «Барселона» тиззасидан олган жиддий жароҳатига қарамай, франциялик футболчини ёзда ўз сафига қўшиб олиш имкониятини истисно этмаяпти.
Крупи жарроҳлик амалиётини бошдан ўтказди - у тахминан уч-тўрт ойни ўтказиб юборади. Лапорта 20 ёшли футболчи истеъдодининг катта мухлиси ҳисобланади, шунинг учун у барибир айнан Крупига пул сарфламоқчи.
Transfermarkt порталида ёш ҳужумчининг нархи 70 миллион еврони ташкил этади. «Атлетико» сотишни қатъиян рад этаётган Хулиан Алвареснинг актуал трансфер нархи эса 120 миллион еврога баҳоланмоқда.

Глава «Барселоны» Лапорта предпочитает другого форварда Альваресу
Клуб из Каталонии может приобрести другого нападающего вместо Хулиана Альвареса из мадридского «Атлетико».
Президент каталонского клуба Жоан Лапорта предпочитает кандидатуру Эли Жуниора Крупи, представляющего английский «Борнмут», сообщает журналист Давид Бернабеу. В «Барсе» не исключают возможность подписания француза этим летом, несмотря на серьёзную травму колена.
Крупи перенёс операцию – он пропустит порядка трёх-четырёх месяцев. Лапорта – большой поклонник таланта 20-летнего футболиста, поэтому, вероятно, всё равно сделает ставку именно на него. Ценник молодого форварда на портале Transfermarkt – 70 млн евро. Хулиан Альварес, которого «Атлетико» категорически отказывается продавать, оценивается тем же сайтом в 120 млн евро.