«Арсенал» Винисиус учун 123 миллион евро таклиф қилиши мумкин, «Реал» эса 160 миллион евро сўрамоқда — The Article
31 июл, 03:03
Охир-оқибат бразилиялик Англияга кўчиб ўтади шекилли.
Бу ҳақда The Article нашри Х ижтимоий тармоғидаги саҳифаси орқали хабар берди.
Лондонликлар вингер Винисиус Жуниор «Реал Мадрид»дан «Арсенал»га ўтган тақдирда ўз тасвиридан фойдаланиш ҳуқуқининг 100%ни сақлаб қолишига рози бўлди, «Қаймоқлилар» эса шартномани узайтирган тақдирда ушбу ҳуқуқларнинг 80%ни ўйинчига қолдиришга тайёр. Шунингдек, футболчи шартномани узайтириш учун оладиган мукофот пули миқдорини оширишга эришмоқчи.
Манба маълумотларига кўра, агар «Арсенал» Винисиус вакилларининг қўллаб-қувватлашига эришса, Лондон клуби «Реал»га вингер трансфери учун 105 миллион фунт стерлингдан (123 миллион евро) кўпроқ маблағ таклиф қилишга тайёр. Бироқ Испания клуби 26 ёшли футболчисининг эҳтимолий сотувидан тахминан 137 миллион фунт стерлинг (160 миллион евро) даромад олмоқчи.
Маълумот учун, Винисиус 2018 йилнинг ёзидан бери мадридликлар сафида ҳаракат қилиб келади. Ушбу даврда футболчи барча мусобақаларни инобатга олганда 375 та ўйинда майдонга тушиб, 128 та гол урди ва 100 та голли узатмани амалга оширди. Футболчининг клуб билан амалдаги меҳнат шартномаси 2027 йилнинг ёзигача мўлжалланган.

Об этом сообщает The Article на странице в социальной сети X.
«Арсенал» согласился оставить за нападающим Винисиусом Жуниором 100% прав на использование собственного изображения в случае перехода из мадридского «Реала», в то время как «сливочные» готовы оставить за игроком 80% этих прав при продлении контракта. Также футболист хочет добиться увеличения бонуса при пролонгации соглашения.
По информации источника, если «Арсенал» получит поддержку от агентства Винисиуса, лондонский клуб будет готов предложить «Реалу» более £ 105 млн (€ 123 млн) за трансфер вингера. Однако испанский гранд хочет выручить около £ 137 млн (€ 160 млн) с возможной продажи 26-летнего футболиста.
Винисиус играет за «сливочных» с лета 2018 года. За этот период нападающий принял участие в 375 матчах во всех турнирах, в которых отметился 128 голами и 100 результативными передачами. Действующее трудовое соглашение игрока с клубом рассчитано до лета 2027 года. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 140 млн.