Олимпия ўйинларига йўлланма берадиган турнирлар қаерларда ўтиши маълум.
Шотландиянинг Глазго шаҳрида «World Boxing» Ижроия қўмитасининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди, деб хабар беради МОҚ матбуот хизмати.
Йиғилишда Лос-Анжелес-2028 ёзги Олимпия ўйинларига тайёргарлик, шунингдек, ташкилотнинг стратегик ва бошқарув фаолиятига оид муҳим масалалар муҳокама қилинди. Қабул қилинган қарорга кўра, Олимпиада йўлланмалари учун кечадиган қитъавий лицензион мусобақалар қуйидаги давлатларда ташкил этилади:
Америка: АҚШ
Осиё: Хитой
Европа: Туркия (Истанбулда ўтадиган Европа ўйинлари доирасида)
Океания: Самоа*
Африка: Нигерия*
*Самоа ва Нигерия мезбонлиги зарур ҳужжатлар тақдим этилгач, расман тасдиқланади.
Шунингдек, жаҳон миқёсида ўтадиган икки лицензион турнирлар дастлаб Италия, сўнг Венгрияда ўтказилиши ҳам маълум қилинди.

В шотландском городе Глазго состоялось очередное заседание Исполнительного комитета «World Boxing», сообщает пресс-служба НОК.
На заседании обсуждалась подготовка к летним Олимпийским играм 2028 года в Лос-Анджелесе, а также важные вопросы стратегической и управленческой деятельности организации. Согласно принятому решению, континентальные лицензионные соревнования, дающие олимпийские путевки, будут организованы в следующих странах:
Америка: США
Азия: Китай
Европа: Турция (в рамках Европейских игр, которые пройдут в Стамбуле)
Океания: Самоа*
Африка: Нигерия*
*Хозяева Самоа и Нигерии будут официально подтверждены после представления необходимых документов.
Также стало известно, что два мировых лицензионных турнира сначала пройдут в Италии, а затем в Венгрии.