Эндрик Моуриниога ўзини исботлашга қатъий қарор қилди
«Реал» ҳужумчиси Эндрик янги мавсум олдидан бош мураббий Жозе Моуринионинг ишончини қозонишга бел боғлади.
Маrcа хабарига кўра, 20 ёшли бразилиялик ўзини жамоада шунчаки учинчи рақамли марказий ҳужумчи эмас, балки асосий таркиб учун муносиб футболчи эканини исботлашни истамоқда.
Мадрид клуби яқинда «Фиорентина»га қарши ўртоқлик учрашувида 2:2 ҳисобида дуранг ўйнади. Ушбу баҳсда Эндрик жамоасининг голларидан бирига муаллифлик қилиб, ўз имкониятларини намойиш этди.
Ўтган мавсумнинг иккинчи қисмини ижара асосида «Лион»да ўтказган бразилиялик форвард энди «Реал» сафида ўз ўрнини мустаҳкамлашни асосий мақсад қилиб қўйган.

Эндрик решительно настроен доказать себя Моуринью
Нападающий «Реала» Эндрик полон решимости завоевать доверие главного тренера Жозе Моуринью перед новым сезоном.
По сообщениям Marca, 20-летний бразилец стремится доказать, что он не просто третий центральный нападающий команды, а игрок, достойный основного состава.
Недавно мадридский клуб сыграл вничью 2:2 в товарищеском матче против «Фиорентины». В этом матче Эндрик отметился одним из голов своей команды, продемонстрировав свои возможности.
Проведя вторую половину прошлого сезона в аренде в «Лионе», бразильский форвард теперь ставит своей главной целью закрепиться в составе «Реала».