«Арсенал» Винисиус учун «Реал»га қанча таклиф қилгани маълум — The Athletic
«Арсенал» Бразилия миллий жамоаси ва Мадриднинг «Реал» клуби яримҳимоячиси Винисиус Жуниор трансфери бўйича музокараларни давом эттирмоқда.
Манбанинг хабарига кўра, Лондон клуби мадридликларга 26 ёшли футболчи учун 10 миллион еврогача бонуслар билан 135 миллион евролик расмий таклиф юборди. Қайд этилишича, Винисиус инглиз клуби вакиллари билан шахсий шартнома шартларини келишиб олган ва Мадридни тарк этиш ниятини тасдиқлаган.
Винисиуснинг «Реал» билан амалдаги шартномаси бир йилдан сўнг тугайди. Аввалроқ томонлар янги битим шартлари бўйича келишувга эриша олмаётгани хабар қилинганди. Агар муроса кўчаси топилмаса, лондонликлар бразилияликни қўлга киритиш учун асосий даъвогар экани айтилмоқда.
Маълумот учун, Винисиус «қаймоқранглилар» сафида 2018 йилдан буён тўп тепиб келади. Ўтган давр мобайнида ҳужумчи барча мусобақаларни инобатга олганда 375 та ўйинда майдонга тушиб, 128 та гол урди ва 100 та голли узатма етказиб берди.

Лондонский клуб очень надеется подписать вингера сборной Бразилии.
«Арсенал» ведёт переговоры о переходе форварда «Реала» и национальной команды Бразилии Винисиуса Жуниора.
По информации источника, лондонский клуб направил в адрес мадридцев официальное предложение стоимостью € 135 млн с возможными бонусами до € 10 млн за 26-летнего игрока. Отмечается, что Винисиус согласовал условия личного контракта с представителями английского клуба и подтвердил намерение уйти из Мадрида.
Контракт Винисиуса с «Реалом» истекает через год. Ранее сообщалось, что стороны не могут прийти к соглашению об условиях новой сделки. Утверждается, что «канониры» являются главными претендентами на подписание бразильца, если соглашение о новом контракте не будет достигнуто.
Винисиус играет за «сливочных» с лета 2018 года. За этот период нападающий принял участие в 375 матчах во всех турнирах, в которых отметился 128 голами и 100 результативными передачами. Согласно информации, представленной на портале Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет € 140 млн.