Де Зерби дисквалификацияси бекор қилинган Мудрик ҳақида: «У менга ўғлимдек бўлиб қолган»
«Тоттенҳэм» бош мураббийи Роберто Де Зерби антидопинг қоидаларини бузгани учун қўлланган дисквалификация бекор қилингач, «Челси» вингери Михаило Мудрикнинг қайтиши ҳақида фикр билдирди.
«У мен учун ўғлимдек. У ажойиб йигит, топ-даражадаги ўйинчи. Умид қиламанки, Мудрик сўнгги икки мавсумда бошидан ўтказганларидан сўнг, бу мавсумда ўзини кўрсата олади. Балки «Тоттенҳэм»га қарши ўйинда эмасдир, лекин у ҳақиқатан ҳам зўр йигит», — деди Де Зерби. Унинг сўзларини журналист Питер Рутцлер Х ижтимоий тармоғида келтирди.
Италиялик мутахассис 2021/22-йилги мавсумда Мудрик билан Донецкнинг «Шахтёр» клубида ишлаган.
Эслатиб ўтамиз, 31 июл куни Спорт арбитраж суди (CАS) украиналик футболчининг апелляциясини қисман қаноатлантиргани ва шундан сўнг, унинг антидопинг қоидаларини бузганлик учун дисквалификацияси бекор қилингани маълум бўлганди.

Главный тренер «Тоттенхэма» Роберто Де Дзерби высказался о возвращении вингера «Челси» Михаила Мудрика после снятия дисквалификации за нарушение антидопинговых правил.
«Он мне как сын. Он классный парень, топ-игрок. Надеюсь, в этом сезоне он сможет показать себя после всего, что ему пришлось пережить за последние два сезона. Возможно, не в матче против «Тоттенхэма», но он действительно отличный парень», — сказал Де Дзерби, слова которого приводит журналист Питер Рутцлер в Х.
Итальянский специалист работал с Мудриком в донецком «Шахтёре» в сезоне-2021/22.
Напомним, 31 июля стало известно, что Спортивный арбитражный суд (CAS) частично удовлетворил апелляцию украинского футболиста, после чего с него была снята дисквалификация за нарушение антидопинговых правил.