8 йилдан буён мадридликлар сафида ўйнаётган вингер жамоада қолишга қарор қилди.
Испан ОАВларига кўра, 26 ёшли футболчи бошиданоқ «Реал»да қолишни хоҳлаган, клуб президенти Флорентино Перес эса уни жамоа лойиҳасининг асосий фигураларидан бири деб ҳисоблаб келган. Шунингдек, бош мураббий Жозе Моуринио ҳам келишувни узайтириш жараёнида фаол иштирок этган.
Эслатиб ўтамиз, «қайиоқранглилар» билан бир йиллик шартномаси қолган Винисиусга «Арсенал» жиддий қизиқиш билдирганди.
Вингер 2018 йилдан буён «Реал» сафида тўп тепмоқда. У ўтган мавсумда Ла Лигада 36 ўйинда 16 та гол ва 5 та ассистни ўз ҳисобига ёздириб қўйган.

«Реал» объявил о продлении контракта с Винисиусом Жуниором.
Бразильский вингер подписал новый шестилетний контракт с мадридским клубом, рассчитанный до 2032 года.
По данным испанских СМИ, 26-летний футболист с самого начала хотел остаться в «Реале», а президент клуба Флорентино Перес считал его одной из ключевых фигур проекта команды. Также главный тренер Жозе Моуринью активно участвовал в процессе продления соглашения.
Напомним, «аристократы» проявляли серьезный интерес к Винисиусу, у которого оставался год по контракту с «сливочными».
Вингер выступает за «Реал» с 2018 года. В прошлом сезоне он записал на свой счет 16 голов и 5 ассистов в 36 матчах Ла Лиги.