Мисрлик ҳужумчи Туркия клуби билан шартнома имзолади.
«Трабзонспор» клуби ижтимоий тармоқлардаги саҳифаларида мисрлик ҳужумчи Муҳаммад Салоҳ билан шартнома имзолаганини маълум қилди.
«Профессионал футболчи Муҳаммад Салоҳ билан икки йиллик келишувга эришилди», — дейилади хабарда.
34 ёшли футболчининг аввалги клуби Англиянинг «Ливерпул»и эди ва у шу ёзда жамоани тарк этган.
Салоҳ мерсисайдликлар таркибида икки карра Англия чемпиони (2019/2020 ва 2024/2025 мавсумлари), Чемпионлар лигаси (2018/2019 мавсуми) ва Клублар ўртасидаги жаҳон чемпионати (2019) ғолиби бўлди. Шунингдек, у Англия кубоги (2021/2022 мавсуми), Англия Лига кубоги (2021/2022 ва 2023/2024 мавсумлари), Англия суперкубоги (2022) ҳамда УЕФА суперкубоги (2019) соҳиби ҳисобланади.

Египетский нападающий подписал контракт с турецким клубом.
Клуб «Трабзонспор» на своих страницах в социальных сетях объявил о подписании контракта с египетским нападающим Мохаммедом Салахом.
«Достигнуто соглашение на два года с профессиональным футболистом Мохаммедом Салахом», — говорится в сообщении.
34-летний футболист ранее играл за английский клуб «Ливерпуль», который он покинул этим летом.
Салах в составе мерсисайдцев дважды становился чемпионом Англии (сезоны 2019/2020 и 2024/2025), победителем Лиги чемпионов (сезон 2018/2019) и клубного чемпионата мира (2019). Также он является обладателем Кубка Англии (сезон 2021/2022), Кубка английской лиги (сезоны 2021/2022 и 2023/2024), Суперкубка Англии (2022) и Суперкубка УЕФА (2019).