Мураббий раҳбарият билан учрашиб, жамоанинг стратегияси ва айрим футболчиларни муҳокама қилди.
Журналист Аранча Родригеснинг хабар беришича, клуби португалиялик мутахассисни матбуот ва мухлисларга июл ойида расман таништиришни режалаштирмоқда. Бу маълумотни инсайдер Фабрицио Романо ҳам тасдиқлади.
9 июн куни кечқурун Моуринио «Реал» раҳбарияти билан учрашув ўтказган. Унда жамоанинг стратегияси ва айрим футболчилар масаласи муҳокама қилинган.
15 миллион евро эвазига «Бенфика»дан келаётган ёшли мутахассис фаолиятида иккинчи марта «Реал»ни бошқаради. У 2010-2013 йилларда ҳам мадридликлар устози бўлган ва ўла даврда Ла Лига чемпионлиги, Испания кубоги ҳамда суперкубогини қўлга киритган.

«Реал» отложил официальную презентацию Жозе Моуриньо как главного тренера.
Как сообщает журналист Аранча Родригес, клуб планирует представить португальского специалиста прессе и болельщикам в июле. Эту информацию подтвердил инсайдер Фабрицио Романо.
Вечером 9 июня Моуриньо провёл встречу с руководством «Реала». На ней обсуждалась стратегия команды и вопросы касательно некоторых футболистов.
За 15 миллионов евро специалист приходит из «Бенфики», и это будет его второй период в «Реале». Он уже возглавлял мадридцев с 2010 по 2013 год и в тот период завоевал чемпионство Ла Лиги, Кубок Испании и Суперкубок.