Перес: «Охиригача курашамиз. «Реал» ЕЧЛни 16-бор ютишга ҳаракат қилади»
Флорентино Перес «Реал» президенти лавозимига қайта сайланганидан кейин клуб Чемпионлар лигасини 16-марта ютишни мақсад қилганини айтди.
Мадрид клуби Европа клубларининг асосий турнирида энг кўп ғалаба қозонган жамоа ҳисобланади, сўнгги марта эса 2024 йилда чемпион бўлган.
«Мен барча энг нуфузли халқаро рейтингларда етакчи бўлган клубни қуришда давом этишни хоҳлайман. Ва бунинг барчаси ғалабаларни давом эттириш учун: охиригача курашамиз ва Чемпионлар лигасида 16-чи титулимизни ютишга ҳаракат қиламиз.

Флорентино Перес, после переизбрания на пост президента "Реала", заявил, что клуб нацелен на победу в Лиге чемпионов в 16-й раз.
Мадридский клуб является командой с наибольшим числом побед в главном турнире Европы среди клубов, последний раз выиграв чемпионат в 2024 году.
«Я хочу продолжать строить клуб, который лидирует во всех самых престижных международных рейтингах. И все это для продолжения побед: будем бороться до конца и постараемся выиграть наш 16-й титул в Лиге чемпионов.
Также мы работаем над тем, чтобы наши ценности служили основой для нашего будущего», – приводит слова Переса Marca.