34 ёшли чемпион UFC'да ғалабали серияни давом эттирмоқда.
77 кг вазн тоифасидаги UFC чемпиони, россиялик 34 ёшли Ислом Махачев 2015 йил 3 октябр куни Aдриано Мартинсга қарши жангдаги мағлубият унинг профессионал фаолиятига катта таъсир кўрсатганини айтди.
— Ислом, қайси жангдан кейин ўзингизга «мен бошқа жангчига айландим» дегансиз?
— Мағлубиятдан кейин. Ўша пайтда ютқазганимдан сўнг узоқ вақт ўзимга: «Нега бундай бўлди?» деган саволни бериб юрдим. Бу оғир давр эди. Қайтишимдан кейин турли гап-сўзлар ҳам бошланди. Ўзимга кўп саволлар бердим. Натижада жангчи сифатида ўсдим, — деди Махачев YouTube’даги Red Corner MMA каналига берган интервюсида.
Ҳозирги вақтда Махачев UFC'да кетма-кет 16 та ғалабали серияга эга. Унинг ҳисобида жами 28 та ғалаба ва 1 та мағлубият бор.
Россиялик спортчи сўнгги жангини UFC 322 турнирида ўтказди ва Ню-Йоркда бўлиб ўтган баҳсда австралиялик Жек Делла Маддалена билан ярим ўрта вазн тоифасидаги UFC камари учун октагонга чиқиб, ҳакамларнинг якдил қарори билан ғалабага эришди.

Чемпион UFC в весовой категории до 77 кг, 34-летний россиянин Ислам Махачев, рассказал, что поражение в бою против Адриано Мартинса 3 октября 2015 года оказало большое влияние на его профессиональную карьеру.
— Ислам, после какого боя вы сказали себе: «Я стал другим бойцом»?
— После поражения. В то время, после того как проиграл, я долго задавал себе вопрос: «Почему так произошло?» Это было тяжелое время. После моего возвращения начались разные разговоры. Я задавал себе много вопросов. В результате я вырос как боец, — сказал Махачев в интервью на YouTube-канале Red Corner MMA.
В настоящее время Махачев имеет серию из 16 побед подряд в UFC. На его счету всего 28 побед и 1 поражение.
Российский спортсмен провел свой последний бой на турнире UFC 322, где в Нью-Йорке встретился с австралийцем Джеком Делла Маддаленой в полусреднем весе за пояс UFC и одержал победу единогласным решением судей.