«Милан» Матета билан шартнома имзолашга яқин
«Милан» «Кристал Пелас» ҳужумчиси Жан-Филипп Матетани сотиб олишини истамоқда. Бу ҳақда Footmercato нашри хабар берди.
Клуб франциялик ўйинчини ўтган қишки трансфер ойнасида сотиб олмоқчи эди, бироқ унинг тиззасидаги муаммолари сабабли келишув амалга ошмай қолди.
Тахмин қилинишича, Матета аллақачон «Кристал Пелас»ни тарк этган ва ҳозирда музокаралар олиб бораётган ўз мураббийи Оливер Гласнер билан биргаликда «Милан»га ўтиши мумкин.
Матетанинг инглиз клуби билан шартномаси 2027 йилгача мўлжалланган. У ўтган мавсумда 12 та гол урди. Жамоа билан Конференциялар лигасида ғолиб чиқди.

«Милан» заинтересован в приобретении нападающего «Кристал Пэлас» Жан-Филиппа Матеты. Об этом сообщает издание Footmercato.
Клуб хотел бы приобрести французского игрока в прошедшее зимнее трансферное окно, но сделка не состоялась из-за проблем с его коленом.
Предполагается, что Матета уже покинул «Кристал Пэлас» и в настоящее время ведет переговоры с «Миланом» вместе со своим тренером Оливером Гласнером.
Контракт Матета с английским клубом рассчитан до 2027 года. В прошлом сезоне он забил 12 голов. Команда выиграла Лигу конференций.