61 ёшли мураббий Италия футбол федерацияси билан 2030 йилгача мўлжалланган шартнома имзолайди.
Роберто Манчини Италия миллий жамоаси бош мураббийлигига қайтишга жуда яқин турибди. Бу ҳақда инсайдер Жанлука Ди Марцио хабар бермоқда.
Манбага кўра, 61 ёшли мураббий Италия футбол федерацияси билан 2030 йилгача мўлжалланган шартнома имзолайди. Унинг йиллик маоши 2 миллион еврони ташкил этади.
Манчини аввал ҳам 2018 йилдан 2023 йилгача миллий жамоани бошқарган эди. Унинг қўл остида италияликлар 2021 йилги Европа чемпионатида ғолиб чиқишган, бироқ 2022 йилги Жаҳон чемпионатига йўлланма ололмагандилар.
Манчини бундан аввал Саудия Арабистони миллий жамоасини бошқарди.
Маълумот учун, даҳон чемпионати саралашидаги муваффақиятсизликдан сўнг март ойида Италия футбол федерацияси Женнаро Гаттузо истеъфога чиқаришга қарор қилганди.

Роберто Манчини находится на грани возвращения на пост главного тренера сборной Италии. Об этом сообщает инсайдер Джанлука Ди Марцио.
По данным источника, 61-летний тренер подпишет контракт с Итальянской федерацией футбола до 2030 года. Его годовая зарплата составит 2 миллиона евро.
Манчини уже возглавлял сборную с 2018 по 2023 год. Под его руководством итальянцы выиграли чемпионат Европы 2021 года, но не смогли квалифицироваться на чемпионат мира 2022 года.
До этого Манчини тренировал сборную Саудовской Аравии.
Напомним, что после неудачи в квалификации на чемпионат мира в марте Итальянская федерация футбола решила уволить Дженнаро Гаттузо.