Конате «Реал» билан 2030 йилгача амал қиладиган шартнома имзолаган — манба
Франция миллий жамоаси марказий ҳимоячиси Иброҳима Конате «Реал» билан келишувга эришди. Бу ҳақда RMC Sport хабар берди.
«Ливерпул»нинг 27 ёшли футболчиси Мадрид клуби билан 2030 йил ёзигача амал қиладиган шартнома имзолаган. Ҳимоячи «Реал» сафига жаҳон чемпионати якунланганидан кейин қўшилади.
Қайд этиш лозим, Конате «Ливерпул» таркибида 5 йил давомида тўп тепган. Аввалроқ футболчининг «қизиллар»ни тарк этиши май ойи охирида маълум қилинганди. 27 ёшли футболчи клубни эркин агент сифатида тарк этди.

Центральный защитник сборной Франции Ибрагима Конате договорился с «Реалом». Об этом сообщило издание RMC Sport.
27-летний футболист «Ливерпуля» подписал контракт с мадридским клубом, который будет действовать до лета 2030 года. Защитник присоединится к «Реалу» после окончания чемпионата мира.
Стоит отметить, что Конате провел в составе «Ливерпуля» пять лет. Ранее было объявлено, что футболист покинет «красных» в конце мая по официальной информации. 27-летний футболист покинул клуб в статусе свободного агента.